Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 12 cze 2012, 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
to nie pomysł i zgadywanka .. tak jest połączone ! mogłeś zrobić lustro połączeń czyli tak jak gdybyś w lustrze oglądał to jest częsty błąd -- tego opisu nie znajdziesz w sieci po prostu mamy takie zapłony i używamy do identycznych statorów

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 16:01 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2012, 17:25
Punkty: 138.00

Posty: 11
Online: 2h 28m 8s
Pojazd: Paralotnia
Dzis podłącze jak w lustrze i napisze co wyszło ale jeszcze myslę nad cewkomodulem np. takim:
http://skutershop.pl/index.php?89,modul ... y-(-cewka-)
sorki ze wwaliłem link ale tak najszybciej .
Krokodyl co o tym myslisz? zda to egzamin i bedzie łatwe w podłączeniu?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Do zapłonu tego typu "pasuje" moduł magnet tylko.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 16:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
pisałem wielokrotnie nie bawi nas oglądanie obrazków na innych portalach po to budujemy forum aby stabilnie tworzyć bazę danych - w temacie zapłon ! do tego musimy mieć foty w naszej galerii ---- statory magnet spotykane na polskim rynku buduje Tajwan są wyraźnie lepszej jakości jak chińskie produkty .Podłączenie proste ale zamieszczaj foty tutaj jeśli nie będzie chodziło będziesz zdesperowany mamy takie moduły sami budujemy i mają lepsze parametry od oryginału (nawet możliwość sterowania kątem) --

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 20:11 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2012, 17:25
Punkty: 138.00

Posty: 11
Online: 2h 28m 8s
Pojazd: Paralotnia
sory ze zamiesciłem link ale nie moge wrzucic foto bo nie kupiłem jeszcze tej czesci, po cholere mam wydawac kase jak moze to nie bedzie działać , jesli ktos ma taki moduł ktury bedzie działac konkretnie z tym magnetem( konkretnie z tym bo inne nie wejdzie, brak miejsca) to podeslijcie namiary, nr .tel. jak pisałem na poczatku postu ze jestem zielony co o te klimaty chodzi, jeszcze troche a przerobie to na zapłon bateryjny , czyli krzywka , przerywacz, cewka WN itp bo akurat wiem jak to zrobic i podłaczyc ale zapłony CDI to dlamnie czarna magia.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 15 cze 2012, 18:13 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2012, 19:43
Punkty: 85.00

Posty: 12
Online: 6h 9m 32s
Pojazd: Suzuki rg50 /tv50
ja kupiłem taki sam cewko moduł i wszystko było by fajnie gdyby nie okazało się, (oczywiście w domu) że jest on do zapłonu bateryjnego czyli na napięcie stałe, czyli jak masz zapłon bateryjny (a raczej nie) to możesz kupić ten co chciałeś tylko musiałbyś dorobić gaszenie, albo zostaje jeszcze przerobić na taki zapłon motor... no właśnie czy wie może ktoś jak przerobić zwykły zapłon na bateryjny?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 15 cze 2012, 20:11 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2012, 17:25
Punkty: 138.00

Posty: 11
Online: 2h 28m 8s
Pojazd: Paralotnia
gaszenie to nie problem, co do zwyklego zapłonu to co masz na mysli, kiedys zwykły to własnie był bateryjny, cewka WN, przerywacz, kondensator , krzywka.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 15 cze 2012, 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Zapłon "bateryjny" o jaki mu chodzi to DC CDI zasilane z 12V podaje 200-300V na moduł. Tam musiał byś dorobić czujnik położenia wału aby używać zwykłych modułów.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 16 cze 2012, 12:57 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2012, 19:43
Punkty: 85.00

Posty: 12
Online: 6h 9m 32s
Pojazd: Suzuki rg50 /tv50
czyli nie da się bez czujnika. A dla mnie zwykły moduł to taki AC z impulsatorem


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 cze 2012, 16:09 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2012, 17:25
Punkty: 138.00

Posty: 11
Online: 2h 28m 8s
Pojazd: Paralotnia
dzis przyszedł ten cewko modół i po bardzo szybkim prowizorycznym podłaczeniu silnik przemówił wiec działa jak nalezy, gaszenie polega na zwarciu zasilania z masa i KONIEC TEMATU.

--Dodano niedziela, 24 cze 2012, 14:01 --

Panowie ,koledzy jak przyspieszyc taki zapłon, mam dziwne wrazenie ze silnik nie wkreca sie na max obroty, bardzo łatwo pali i równo pracuje ale jakby dochodził do połowy swojej mocy, zmieniłem już gaznik na sprawdzony i efekt jest taki sam jakby zapłon był o dużo za puzny, niestety nie ma żadnych znaków na kole wiec nie mam jak sprawdzic poprawnosc ustawienia, stator przykrecany na stałe do obudowy na dwie M6 a koło magnesowe jest na klinie wiec zostaje chyba tylko rozfrezowac otwory w statorze i pchnac go "pod prąd", czy to cos da?
Cewkomoduł pisało ze jest odblokowany no ale moze to tylko pisało, jak to sprawdzic?

--Dodano poniedziałek, 25 cze 2012, 19:07 --

Działało do wczoraj ale już nie działa, silnik zgasł mi w czasie lotu, po 15 min zapyrkał jakoś dziwnie i wogule zamilkł, ze to gaznik ale po dzisiejszej walce silnik tylko kicha w gaznik nie chce odpalic choc gaznik zmieniłem na pewny ktury MUSI działać. Czy to możliwe ze stator lub cewkomoduł zdechł po godzinie pracy?

--Dodano wtorek, 26 cze 2012, 19:47 --

I tak patrze ze nikt tu sie juz nie udziela ale co mi tam, może komus sie przyda. Znalazłem powód dlaczego silnik zamilkł, po zdemontowaniu blachy osłaniajacej magnesy w kole magnesowym zauważyłem ze jeden magnes jest luzny a pozostałe prawdopodobnie sie przesuneły pod wpływem ciepła z silnika, pod koniec pracy zanim silnik zdechł zwiekszyły sie bardzo dużo wibracje, także tylko zostało mi zakupic nowy zestaw stator+koło :-(.
Pozdrowienia dla wszystkich.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 23 lip 2012, 00:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
-- Dopisywałeś i nie było komunikatu o nowych wiadomościach ....

zmiana kąta zapłonu .. .. jest możliwa zrobiłem zapłon magnet z możliwością zmiany punktu zapłonu -- po przez wymianę elementu -- mam pomysł już jak zrobić płynnie -- możliwe będą lepsze osiągi silnika po przez lepsze dopasowanie

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 16:56 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 gru 2012, 10:37
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 1h 18m 3s
Pojazd: aprilia et50
Witam. I w końcu na jakim cewko-module to zagadało ponieważ mam stary motorek Aprilia ETX 50 z 87 roku (silnik Minarelli RV4) i ostatnio jak robiłem silnik spadło mi magneto i wykruszył się kawałek jednego magnesu co spowodowało niefajne wibracje a nigdzie nie mogę dostać takiego magneta nawet używanego i niedawno porównując wymiary wału podane na allegro z takiego właśnie silnika od TGB to stożek na magneto jest identyczny z moim także pomyślałem kupić taki zestw stator z magnetem do tego modół stator w jakiś sposób zamontował bym w miejsce istniejącego i rozwiązało by to problem pozostaje jeszcze pytanie czy te moduły mają jaieś ograniczenia obrotów żeby sie nie okazało że silnik sie bedzie wkręcał tylko do 6 tys. takie rozwiązanie pomogło by też w przyszłości z dostępnością części do zapłonu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 21 lip 2020, 14:06 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lip 2020, 17:36
Punkty: 35.00

Posty: 2
Online: 2h 51m 17s
Pojazd: 2T
Witam,mam taki sam zapłon w skuterze chińskim 50cc 2t bez impulsatora ,czy jest ktos w stanie pomóc dobrać moduł? Zakupiłem juz 3 moduły i nadal brak iskry,mechanicy i sklepy rece rozkładają,założyłem też temat, ale bez odpowiedzi. Bardzo prosze o pomoc jesli ktoś jest w stanie dobrać moduł cdi. Poniżej link to tematu ze zdieciami.
skuter-50cc-2t-brak-iskry-t699.html


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.