Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 29 mar 2013, 10:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Pytanie czy są wśród forumowiczów zainteresowani tematem procesorów najlepiej PIC -- założenie jest tworzenie prostych aplikacji przydatnych w motoryzacji...

Projektowanie i wytwarzanie płytek PCB w technologii SMD nie ma problemu tutaj mamy sprawny zespół - nawet skomplikowane druki to akurat można wytwarzać tanio i wysyłać bezpłatnie zainteresowanym

-- kwestia teraz pomysłów co mogło by być przydatne wyświetlacze, obrotomierze ? sterowanie wtryskiem będzie pojawiało się coraz częściej i jest to temat przyszłościowy ... być może sterowanie silnikami elektrycznymi ... pojawia się coraz więcej jednośladów (często rowery mają wspomaganie elektrycznym silnikiem) -- generalnie szukamy też pomysłów


tworzenie oprogramowania do sprawnego wykorzystywania akumulatora ... do sterowania elementami automatyki przydatnymi w czasie jazdy jednośladem ? Pomysły dowolne nie ma ograniczeń ważne aby stworzyć zespół zainteresowanych tematem zdolny tworzyć oprogramowanie do procesora nawet najprostsze banalnie proste na początek


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 9 kwi 2013, 20:48 
Użytkownik 70%

Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 12:23
Punkty: 154.00

Posty: 40
Flaga: Poland
Online: 1d 2h 7m 48s
Pojazd: DT 80 LC2
Nie wiem dlaczego PIC,wg mnie lepsze było by AVR jest w sieci bardziej rozpowszechnione i jest znacznie więcej ludzi którzy maja o tym wielka wiedz teoretyczne i praktyczną. Sterowanie wtryskami to moim zdaniem chybiony pomysł. mało kto zakłada wtrysk do starego motocykla, a do nowych są już gotowe, chyba że jakieś sportowe, ale do tego potrzebne są testy z czym mało który amator chce poddawać tego typu testom swoje maszyny, woli kupić sobie w sklepach bo dostanie fajną nalepkę .... Na początek można by zaprojektować jakieś zegary wielo opcjonalne , na allegro jest dużo obrotomierzy ale jakiś sensownych zegarów to brak, termometry może akcelerometry, wskaźniki naładowania akumulatora przewidziane ładowanie spalanie itp. nie wiem co masz na myśl pod tytułem automatyki przydatnej w czasie jazdy, ale brzmi to interesująco.
Sterowniki silników elektrycznych do rowerów to jest dość dobry pomysł i ekologiczny :P
Osobiście uczę się właśnie C dla AVR, i prawdę mówiąc byłbym zainteresowany tym zespołem forumowym:)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 kwi 2013, 15:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam ... nową grupę zaproponuj na AVR ... rywalizacja to bardzo zdrowa metoda podnoszenia poziomu technicznego --- Zadaj sobie pytanie dla czego w motoryzacji spotykasz częściej procesory PIC ? Co nie znaczy ,że AVR jest bez użyteczny w motoryzacji ....

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 kwi 2013, 20:11 
Użytkownik 70%

Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 12:23
Punkty: 154.00

Posty: 40
Flaga: Poland
Online: 1d 2h 7m 48s
Pojazd: DT 80 LC2
Co do rywalizacji to się zgadzam. Ale dlaczego PIC w motoryzacji jest bardziej spopularyzowane to nie mam pojęcia - za to bardzo chętnie się dowiem dlaczego tak a nie inaczej:) Poczytałem sobie w temacie ogólnej ''elektroniki programowalnej'' konkretnie o PIC vs. AVR, ale nic interesującego mnie wątku nie znalazłem.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 lip 2013, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2012, 12:37
Punkty: 1,051.00

Posty: 103
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 10d 10h 9m 13s
Pojazd: Maras-Tech SM xx
Jak wlasnie kombinuje nad zestawem wskaznikow na AVR, soft pisany w C.
Analogowe obro na krokowce i cyfrowy predkosciomierz

_________________
Zdravim =MRS=
Obrazek
Elektronika A/D, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 lip 2013, 21:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Powtarza się temat sterowanie zaworem wydechowym ,, DT 125 i kilka podobnych motocykli sam zapłon jest opanowany przez nas /..... teraz kwestioa następna to brak czegoś do sterowania zaworem można było by na silniku krokowym plus przetwornik F/U .... albo inna metodą tak aby zawór o pewien kąt zależny od obrotów zmieniał kąt położenia .... mechanicznie silnik można tani dopasować od większej drukarki coś powinno się dopasować .... teraz kwestia sterowania silnikiem pozostaje czyli im więcej obrotów tym większy obrót silnika --- spadają obroty silnik wraca

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 wrz 2013, 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 28 lut 2012, 21:08
Punkty: 1,825.00

Posty: 167
Online: 38d 8h 52m 28s
Pojazd: Serwis pojazdów
Witam.Jakiś czas temu zakupiłem kilka sztuk do nauki .
Wszystko ładnie fajnie , nauka nie idzie w las ale o pewno czasu panuje jakaś dziwna atmosfera ,
ludzie nie chętnie dzielą się wiedzą , ja nie wiem zostanie ktoś pionierem ??
Nie kieruje tego do nikogo z tego forum tylko ogólnie przeglądając sieć odniosłem takie wrażenie.

_________________
1588


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.