Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2012, 12:37
Punkty: 1,051.00

Posty: 103
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 10d 10h 9m 13s
Pojazd: Maras-Tech SM xx
Dokładnie to :

231

Czasem impulsator jest razem na jednej podstawie z cewkami ;)

_________________
Zdravim =MRS=
Obrazek
Elektronika A/D, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 11:23 
Użytkownik 20%

Dołączył(a): sobota, 5 maja 2012, 18:42
Punkty: 165.00

Posty: 17
Online: 11h 26m 26s
Pojazd: Yamaha 600 2kf
ok juz wiem ,, co wy na to? co bedzie jak tak połącze to wszystko? z modułu zapłonowego te dwa przewody z lewej mają iśc do cewki z przewodem WN, ja tak to wydedukowałem doradzcie cos czy dobrze, czy moze jeszcze trzeba dołączyc regulator którego wykluczyłem z mojego układu,??

--Dodano wtorek, 8 maja 2012, 19:09 --

nikt mi nie doradził to zrobiłem tak podpiąłem wedłóg mojego ''schematu'' i iskra jest nawet ładna .. jeszcze powiedzcie czy w ten sposób czegos nie spale?? i chyba moge zamknąć temat


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 maja 2012, 09:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 28 lut 2012, 21:08
Punkty: 1,825.00

Posty: 167
Online: 38d 8h 52m 28s
Pojazd: Serwis pojazdów
No tak , zamknąć temat , dostałeś porady , iskra jest to teraz możesz się wypiąć :D

_________________
1588


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 maja 2012, 09:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
temat jest ... tutaj zbieramy doświadczenia.. wnioski .. fotografie ładne zmuszać szukających pomocy do zamieszczania fotografii dokładnych i ładnych tak aby pozostał materiał - pomoc jest w tedy kiedy nie oczekuje się rewanżu (zapłaty .. korzyści . ) tutaj po prostu pomagamy więc jedyna co pozostaje to materiał w postaci foto i opisów - przyda się innym potrzebującym nie nam ! :)

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 maja 2012, 18:56 
Użytkownik 20%

Dołączył(a): sobota, 5 maja 2012, 18:42
Punkty: 165.00

Posty: 17
Online: 11h 26m 26s
Pojazd: Yamaha 600 2kf
sorry zle sie wyraziłem, ,, myslałem ze zawracam wam głowe moim problemem, i chciałem go szybko i sprawnie rozwiazać,, dzieki za pomoc panowie, ale co z tym moim układem nic sie nie sfajczy? co z regulatorem ..?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 maja 2012, 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 28 lut 2012, 21:08
Punkty: 1,825.00

Posty: 167
Online: 38d 8h 52m 28s
Pojazd: Serwis pojazdów
Po to tworzymy to forum zeby wzajemnie sobie pomagac ;)
Odpaliles ??

_________________
1588


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 18:57 
Użytkownik 20%

Dołączył(a): sobota, 5 maja 2012, 18:42
Punkty: 165.00

Posty: 17
Online: 11h 26m 26s
Pojazd: Yamaha 600 2kf
no teraz wiem pisalem ze jestem nowy na forum to moja pierwsza taka wizyta na jakim kolwiek forum .;p no nie odpalilem jeszcze czasu nie mam pracuje tu długo, pozatym narazie gaznik czyścilem i jeszcze nie przykręcilem,, odwiedzilem złomowisko wytargalem wiazke z jakiegos skutera będę lutowal wszystko porzadnie i izolowal koszulkami termo kurczliwymi bo na razie mam zrobiona prowizorkę, pozniej musze kupic jakis olej bo obecny sie wylal podczas transportu z resztą był juz wyeksploatowany i mam problem z dekompresatorem bo nie wraca.. podczas kopniecia uchyla zawór ale nie wraca podejzewam ze bedzie poprostu przytarte i trzeba wwyczyścić.. bede pisał na bierząco.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
dekompresator zastosuj dodatkową sprężynę gdzieś przy dźwigni tak aby wymuszała odbicie ale znajdź przyczynę i przesmaruj linki .. za miast termo kurcza często lepsza jest taśma zwykła ale cienka plastyczna rozciągliwa... idzie szybciej jeśli wprawę złapiesz... lutowanie tylko tam gdzie musisz czyli przewody krótkie .. jeśli topik agresywny ,.. (pasta lutownicza ...kwas.. ) to zmywaj pozostałości po lutowaniu woda z mydłem albo płyn do mycia naczyń rozpuszcza resztki kwasu

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2012, 12:37
Punkty: 1,051.00

Posty: 103
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 10d 10h 9m 13s
Pojazd: Maras-Tech SM xx
Co do wyboru topnika to zależy jak wyglądają kable, jeśli są przegrzane, przyśniedziałe ( zaczynają już zielenieć) to owszem bez agresora się nie obejdzie (chyba że chcesz mozolnie czyścić oskórki przed zabieleniem - osobiście nie polecam ;) ), natomiast jak kable są "normalne" to zwykła kalafonia starczy ;)

Co do izolacji każdy ma swoje patenty na sprawną robotę ;) Kolejna sprawa lutowanie zależy od zawodnika, czego jest zwolennikiem i jaki sprzęt posiada ;) Osobiście nie mam profi zaciskarki więc wsio lutuje dla pewności bo nieraz zdarzyło mi się że zaciśnięte kleszczami konektorki schodziły z kabla :( co w trasie czy gdziekolwiek jest irytujące (zwłaszcza w nocy).

_________________
Zdravim =MRS=
Obrazek
Elektronika A/D, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2012, 21:51 
Użytkownik 20%

Dołączył(a): sobota, 5 maja 2012, 18:42
Punkty: 165.00

Posty: 17
Online: 11h 26m 26s
Pojazd: Yamaha 600 2kf
no dzieki za rady wiązka była z nowego skuterka więc przewody były ładne czyste,, wypuścilem kable z pod pokrywy do kostki (zeby mieć łatwiej podczas wyjmowania silnika) i dalej do modułu zapłonowego, z dekompresją bede jutro grzebal po pracy

--Dodano środa, 16 maja 2012, 16:53 --

powiedzcie mi pany co z regulatorem zapłonu ?? jest mi potrzebny czy nie, jesli mam instalacje bez świateł akumulatroa itp..

--Dodano środa, 16 maja 2012, 16:55 --

sory,, regulatorem napięcia ..;p pomylka..***

--Dodano środa, 16 maja 2012, 21:26 --

heh udalo sie yamaszka odpaliła uff ładnie równo narazie
tylkop na pare sekund bo chyba sie zawiesił pływak w gazniku i wywala paliwo nadmiarem..


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
UNITI | Fixed by
.