Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 19 kwi 2015, 17:19 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 19 kwi 2015, 15:24
Punkty: 100.00

Posty: 6
Online: 4h 44m 3s
Pojazd: Jawa 353 250, MZ TS 250 /1
Wielka prośbą. Powiedzcie koledzy jak podłączyć to wszystko. Zapłon DC CDI. Stator 12 cewkowy Minarelli z Aeroxa podzielony a właściwie połączony w 5 i 7 cewek (oba zestawy zdaje się masowe, bo z każdego wychodzi po jednym przewodzie). Do tego odblokowany moduł oczywiście na prąd stały i cewka wn. Wszystko ma działać w MZ TS 250/1. A teraz pytania: 1. Do obu przewodów z iskrownika wpiąć po jednej diodzie prostowniczej, następnie połączyć przewody i do regulatora? 2. Regulator podpinam pod masę i kolejnym pinem wychodzę do "+" akumulatora(zaznaczam, że zarówno zapłon jak i oświetlenie chciałabym podłączyć z akumulatora) ? 3. Z aku zasilam światła, moduł. Do modułu podłączam cewkę wn, jeden przewód od impulsatoea (drugi oczywiście masa), masę i przewód do gaszenia?
Staram się jasno wyjaśniać, jeśli mi nie idzie to przepraszam ;-)
Największy problem mam z modułem, bo przegrzebalem internet i nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie tego który pin za co odpowiada. Panów jest 6.
Kolejny problem jest tak, że na tą chwilę nie mogę wrzucić zdjęć, bo są w jpg i mi je odrzuca.
Jeśli na tyle jasno opisałem sprawę, że da się coś zrozumieć, to wypowiadajcie się. Z góry dzięki za rady.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 19 kwi 2015, 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
wgrywanie-zdjec-i-dodawanie-ich-do-postu-t23.html tutaj masz jak wgrywać zdjęcia.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 20 kwi 2015, 18:13 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 19 kwi 2015, 15:24
Punkty: 100.00

Posty: 6
Online: 4h 44m 3s
Pojazd: Jawa 353 250, MZ TS 250 /1
Dzięki za podpowiedź.
A to stator i moduł. Pewien rzyczliwy człowiek przesłał mi zdjęcie z opisem modułu. Dobrze jest opisany?14521453
N.C. to pin do wyłączania zaplonu?
Myślę, że teraz widząc wszystko będziecie mogli odpowiedzieć na moje pytania. Głównie chodzi o podłączenie ładowania aku i opis modułu.
Aha i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. W którym miejscu na znaczniki jest magnes?a może cały znacznik jest magnesem? W którym momencie przekazywany jest impuls? Jak ustawić magneto znacznikiem względem impulsatoea. Muszę to wiedzieć, żeby tokarzowi powiedzieć jak ma stożek do magneta przytwierdzić.
AEROX zdaje się ma stały kat zaplonu-czy to ma znaczeni dla ustawienia?

--Dodano niedziela, 7 cze 2015, 17:26 --

Koledzy nikt nie pomoże? To chociaż podpowiedzieć jak wpiąć impulsator. Jeśli chce mieć przeskok iskry na początku znacznika, to lewy przewód (patrząc od przodu na impulsator) wpinam w moduł, a prawy pod masę, czy na odwrót?

--Dodano czwartek, 19 maja 2016, 07:00 --

Ponawiam prośbę.
Motocykl już oddalony, ale w dalszym ciągu nie wiem jak załatwić sprawę ładowania. Tak jak pisałem. Ze stator wychodzą dwa przewody. Co z tym zrobić?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 sie 2021, 06:49 
elektroużytkownik

Dołączył(a): piątek, 6 sie 2021, 06:47
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 8m 25s
Pojazd: Yamaha Aerox
with Aerox 155

--Dodano czwartek, 19 sie 2021, 16:05 --

Hey, I am facing starting issue with my Yamaha Aerox 155. It has been sitting idle for a month since i was out of town and also couldn't ride due to covid lockdown. I got her out yesterday and i had to put in a lot of effort to start it. Once it started i left it for idle on lie 4-5 minutes and then went on for a spin. But again after stopping, i was trouble having starting up. I own the ABS variant of Aerrox 155 like this one here in Cyan blue and black colour. Can anyone help.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.