Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 29 sty 2014, 23:33 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): środa, 29 sty 2014, 22:40
Punkty: 115.00

Posty: 8
Lokalizacja: Brodnica
Flaga: Poland
Online: 2h 48m 2s
Pojazd: kilka motocykli na stanie..
Witam kolegów mam taki problem : słaba iskra przez co motocykl ciężko zapala ,z początku sądziłem ze to cewko-moduł więc podłączyłem moduł z chińskiego skutera 4T ( sterowanie z ramy czyli separacja itp ) niestety iskra była nie wiele lepsza, czyli stator ,magnesy na wirniku bardzo słabe więc to jego wina, pomyślałem żeby stworzyć moduł zasilany tym słabym impulsem z wyzwolenia całość zasilana z akumulatora 12V (czyli co jakiś czas doładowywać albo wykorzystać prąd ładowania ceki jako ładowanie/doładowywanie akumulatora ) czy ktoś z kolegów robił juz taki patent ? . myślę ze powinienem zastosować diodę by ukierunkować impuls z motoplatu jako sterowanie, ktoś na forach z CDI pisał ze zrobił cos takiego niestety temat sie skonczył i wyników nikt nie widział :/ macie jakieś pomysły ?. :)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 30 sty 2014, 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Zdjęcia zapłonu do galerii wstaw tylko swoje.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 sty 2014, 09:47 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): środa, 29 sty 2014, 22:40
Punkty: 115.00

Posty: 8
Lokalizacja: Brodnica
Flaga: Poland
Online: 2h 48m 2s
Pojazd: kilka motocykli na stanie..
oj przepraszam zapomniałem.

Obrazek


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 sty 2014, 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Który rocznik tej CR??? Pierwsze widzę żeby miała motoplat zamontowany . Schemat motoplatu jest w sieci więc zbudował bym taki z nowych elementów a potem patrzył czy chodzi czy nie.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 lut 2014, 00:41 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): środa, 29 sty 2014, 22:40
Punkty: 115.00

Posty: 8
Lokalizacja: Brodnica
Flaga: Poland
Online: 2h 48m 2s
Pojazd: kilka motocykli na stanie..
Dawid (mój imienniku ) nie czytałeś mnie :) to husqa z 86r to nie wina cewko-modułu bo podłączyłem chiński moduł z 4t iskra była minimalnie lepsza lecz i tak za słaba jak dla mnie. motocykl gdy juz odpali to chodzi normalnie, iskra jest ładna ale juz na obrotach. trzeba na prawdę mocno kopnąć żeby sie pojawiła a jeszcze mocniej by zapaliła . wykluczam problem świecy/fajki bo sprawdzana była również na samym przewodzie WN :)

chyba ze masz na myśli schemat taki jak szukam tz sterowanie z wyzwolenia motoplat jednak zasilana 12V z akumulatora. nie wiem jak przebiega sygnał, wiem ze zapłon następuje gdy zmieni sie biegun na czujniku , wydaje mi sie ze jesli zastosuje diodę to urwę część sygnału i nie miał bym dwóch iskier ,dobrze myślę ?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 lut 2014, 01:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Na innym forum ktoś założył zamiast org cewkomodułu taki od włoskich skuterów iskra była większa ale czy łatwiej odpalić było to nie wiem. Może zbudował byś układ ale od nowa bez aku, np wg tego schematu 1207 na pewno lepszy był by od chińskiego 4t. Wzmacniacz sygnału zawsze można dołożyć do tego i nawet bez aku powinno się udać wzorując się na tym schemacie1208 . Wozić ze sobą aku w crossie to słaby pomysł.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 lut 2014, 20:33 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): środa, 29 sty 2014, 22:40
Punkty: 115.00

Posty: 8
Lokalizacja: Brodnica
Flaga: Poland
Online: 2h 48m 2s
Pojazd: kilka motocykli na stanie..
W robocie mam kilka cewko-mod ducati energa nie sądziłem ze moge go podłączyć do tego motoplatu. dziękuje za pomysł :) jeśli sie cos rozwinie dam znać :) na chwile obecną urlop...

--Dodano poniedziałek, 10 lut 2014, 19:59 --

Witam kolegów , niestety cewko-moduł ducati energia nie chciał w żaden sposób współpracować ze statorem motoplat ,z zamianą kabli sterujących itp. być może problem tkwi w tym ze sterowanie w ducati jest przez diodę i mają one z diodą w starorze kolizyjne kierunki przewodzenia i dla tego nie pojawiła sie żadna iskra. albo spalony cewko-moduł.
podłączyłem jeszcze raz cewko-mod z motoplat i CUD... iskra pojawiała sie juz na niskich obrotach przy kopaniu... wykluczam killswitch ponieważ był odłączony, tak samo świece bo sprawdzałem tez na gołym kablu VN. Husqvarna odpala dość dobrze zatem temat do Zamknięcia Dziękuje za pomoc i sugestię :)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.