Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 21 cze 2013, 01:02 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
Zagadnienie tej przeróbki zacząłem i nie wiem jeszcze wszystkiego ale dokończę
Marka : Piaggio
Model : X-Evo 125
Rocznik : ok 2005- 2008 (chodzi o gaźnikowce)
Typ :Skuter
Moduł jest zasilany oczywiście z akumulatora i sterowany najzwyklejszym impulsatorem.
Silnik udało się obudzić modułem CDI v3.1, zostały wykorzystane przewody:
- czerwony = + po stacyjce
- czarny = masa
- fioletowy = cewka WN
- zielony = impulsator
impulsator okazał się dodatnim i tak też zostało ustawione wejście w module.
Skuter pozytywnie przeszedł jazdy testowe a jego wolne obroty mogły być teraz niższe niż na module oryginalnym.

We wtyczce pozostało mi jeszcze 8 przewodów + 2 do antenki, dwie rzeczy wiem że nie działają: gaszenie z kierownicy i obrotomierz, trudno o schemat więc nie wiem po co jest reszta.

Gaszenie uda się na pewno łatwo rozgryźć natomiast bardziej intryguje mnie obrotomierz powiedzmy że jakoś zlokalizuje ten przewód, forumowy moduł ma wyjście na obrotomierz ale właśnie na czym ono polega?
Przyzwyczaiłem się że obrotomierze z reguły dołączane były do przewodu idącego do cewki WN ale skoro jest osobne wyjście z modułu to zgaduje że mógłby się spalić gdybym go potraktował w ten sposób.
Jak wyglądałoby podłączenie obrotomierza pod moduł nie posiadający specjalnego wyjścia? na pewno wystarczyłby jakiś prosty układzik dodatkowy.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 21 cze 2013, 14:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Na wyjściu 3v1 do obrotomierza występują impulsy 5V więc nadaje się to do większości nowoczesnych obrotomierzy. Możesz podpinać albo pod pin z modułu albo pod cewkę WN. Nagraj jakiś film z pracy silnika jak możesz.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 22 cze 2013, 13:14 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
Czyli rozumiem że niepotrzebnie się bałem podłączać go pod cewkę.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 22 cze 2013, 13:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Tak :D


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 cze 2013, 14:37 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 14 cze 2013, 08:34
Punkty: 50.00

Posty: 7
Online: 4h 49m
Pojazd: Piaggio Fly 125
witam,

Piaggio 125 4 t Fly 2007 r

podepnę pod temat , mam problem z zakupionym skuterem, a mianowicie z brakiem iskry:(. Kupiłem moduł orginał z katalogu.Pojawiły się kierunkowskazy i na tym koniec .Nie ma iskry , sprzedawca twierdzi że po vin dobrał mouł i powinien palić .Sprawdzone obwody , zasilanie do modułu dochodzi , czyli ogólnie działa , niestety nie pali! Pytanie dotyczy:

-czy mogę zastosować cewko moduł pomijając obecny z zachowaniem starego do kierunków?
- czy mogą to być objawy uszkodzonego czujnika impulsów?
- jaki rozmiar ściągacza do magneta? mam 27 i jest za mały
- jaki zakupić cewko moduł do 4 t 125 aby pasował do tego modelu?

Skuter ma wejście diagnostyczne , ale niestety w mojej wiosce nie ma takowego urządzenia i muszę szukać w ciemno.Przeanalizowałem schematy i niby jest ok.Brak impulsu na zasilaniu cewki z sterownika tak jakby coś go blokowało.Mam na podmianę taki sam impulsator , ale wydaje mi sie że to nie w tym problem .Brak zasilania na kontrolkę ciśnienia oleju, po podłączeniu na sztywno świeci, czy czujnik zasilany jest +?.

za podpowiedzi dziękuję .jeżeli potrzebne foto wysle na mejla

pozdrawiam Arek


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 lip 2013, 00:56 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
Właściciel skutera jednak podjął decyzję o pozostawieniu immobilizera i wysłaniu modułu do naprawy wobec tego dokończę temat tak że przeróbka jest jak widać powyżej możliwa a dwie pozostałe kwestie tylko rozpisze.
Trzeba dojść do wyłącznika zapłonu na kierownicy i użyć go do przerywania obwodu zasilania modułu.
Przewodu do obrotomierza szukałbym wykorzystując np mały niskonapięciowy transformatorek sieciowy podłączając jedno jego wyprowadzenie do masy a drugie kolejno do przeszukiwanych przewodów. Przy okazji podpowiem że to dobry sposób do skalowania obrotomierzy wyposażonych w regulację ponieważ częstotliwość prądu w sieci odpowiada dokładnie wskazaniu 3000obr/min.
Z tego co napisał mi krokodyl to obrotomierze podłączane do modułu nie mają ograniczników napięcia i nie można ich tak po prostu podłączać pod cewkę, najlepiej jak jest uwzględniony w wyjściach modułu.

ArekKorczow czujnik impulsów sprawdza się dołączając do niego diodę LED i kręcąc rozrusznikiem, na resztę pytań bez bardzo bliskiej styczności z tematem nie da się niestety odpowiedzieć.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 lip 2013, 01:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
wróci do Ciebie- najczęściej wracają-- naprawa zabezpieczonej elektroniki to jak naprawa spalonej żarówki ... to się wymienia ! To jest celowo tak skonstruowane aby wymienić na nowe - namawiam do wymiany zespołów na sprawne .. nie koniecznie nowe ale sprawne mogą być tuningowe zastępcze ---- dłubanie w gumie jaką zalane są CDI uszkadza tylko elementy rozpuszczanie chemią uszkadza też elementy z tworzyw sztucznych ...

Dobrze było by zamieszczać foty jak wygląda zamontowanie poglądowe kolory przewodów... ułatwi to montowanie następnym forumowiczom

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 lip 2013, 23:09 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
Obrazek kolory przewodów wyglądają tak, moduł jest zamontowany w przedniej owiewce nad reflektorami


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.