Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 3 sty 2013, 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam kiedyś na gazie przerobiłem silnik Citroena od 2cV mały bokser latem zapalał na gazie --- generalnie problem będzie tylko z przyspieszaczem aby dobrze dobrać krzywą -- po za tym nie będzie .... jeszcze ważna sprawa filtr powietrza zabezpiecz aby nie wysadziło ... przewody WN też w dobrym stanie .....

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 sty 2013, 19:13 

Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 20:27
Punkty: 300.00

Posty: 44
Online: 3d 16h 29m 39s
Pojazd: Aprilia RS 125/160
Tzn to Uno już było na gazie, jak je kupiłem, jeździło fajnie, ale nie chcę się bawić w podłaczanie sterownika wtrysku itd, z drugiej strony chciałem mieć mozliwość powrotu z pola gdyby mi się skończył nagle gaz, dlatego myślałem na podmienienie oryginalnego wtrysku na zwykły gaźnik od Poloneza dajmy na to. Ale teraz mam inną koncepcję. Zasilanie samym gazem, ale w innym "opakowaniu", takim co stoi w szafce obok kuchenki xD Da się, zawór do dołu i luz, w razie gdyby zabrakło, to podmianka to juz chwila moment;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 sty 2013, 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
właśnie na takiej butli z kuchni citroen jeździł -- z tym ,że gaźnik i silnik prosty mały boxer 650 cm

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 sty 2013, 21:41 

Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 20:27
Punkty: 300.00

Posty: 44
Online: 3d 16h 29m 39s
Pojazd: Aprilia RS 125/160
No i rewelka, postanowione;) Teraz wypadałoby się wybrać na szrot po most z wałem od Żukiety i żelastwo i można zaczynać zabawę.

#1
Dyfer pięknie zaspawany, dostałem od sąsiada mechanika skrzynię od uno (przełożę sobie jeden z wałków, w mojej jest walnięty synchronizator drugiego biegu, troszkę zgrzyta przy wrzucianu) maglownicę ze wspomaganiem od jakiejś beemki anglika, obiecał mi jeszcze znaleźć jakąś pompę i półoś- połączę nią koło pasowe silnika z pompą zasilającą całą hydraulikę. Podsunął mi też pomysł, że mógłbym zamontować w kolektorze dolotowym wtrysk od jakiegoś wielopunktu załączany przyciskiem, ułatwi mi to rozruch zimnego silnika na gazie. Coś tam będę tutaj dodawał, a potem Fotorelacja, jeśli będziecie chcieli.

#2
Witajcie, może to nie miejsce na to, ale chciałbym Wam przedstawić galerię przedstawiającą przebieg prac nad moją ładowarką, enjoy!
https://plus.google.com/photos/11429587 ... psrc=pwrd1


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.