Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2014, 23:42 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 23 sty 2014, 23:22
Punkty: 120.00

Posty: 9
Online: 1h 7m 4s
Pojazd: MZ ETZ 250, KTM SMC 660
Witam. Jestem zainteresowany wykonaniem oraz opisem takiego modułu w pracy magisterskiej. Chcę takie urządzenie zaadaptować do motocykla MZ ETZ 250. Poniżej przedstawiam wykres potrzebny do stworzenia mapy.

1206

Interesuje mnie głównie sposób programowania mikrokontrolera tzn. w jaki sposób tworzycie mapę zapłonową.
Do wyzwalania impulsu używacie "pokładowego" impulsatora (halotronu) w który wyposażony jest każdy pojazd tak?
Wystarczy jeden impuls na obrót do odpowiedniego obrobienia sygnału?

Pozdrawiam Kuba.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 29 sty 2014, 20:44 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 18 sty 2014, 21:23
Punkty: 70.00

Posty: 9
Online: 1d 1h 8m 22s
Pojazd: af1 sintesi 125 1992r
Też był bym zainteresowany Testem takiego modułu :) Oto mapa

Obrazek
Silnik Testowy to rotax 123 na zapłonie sem amal. Mogę nagrać Film z pracy na module (HD)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 7 lut 2014, 12:03 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:19
Punkty: 55.00

Posty: 9
Online: 11h 56m 3s
Pojazd: Romet 747 125 4T Piaggio Engine
Witam.
jak wygląda projekt?
Odbywały się testy w silnikach piaggio 125 4t LC?
Poszukuję alternatywy cewko-modułu oryginalnego i trafiłem na Wasz bardzo ciekawy projekt.
Z miłą chęcią przetestuję i pomogę.
Pozdrawiam.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 lut 2014, 21:01 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 8 lut 2014, 20:47
Punkty: 85.00

Posty: 4
Flaga: Poland
Online: 4h 2m 2s
Pojazd: Simson s51 LC
Witam. Jako że już temat został odkopany to ja też napisze. Jestem na etapie przerabiania mojego simsona. Chce z tego silnika wycisnąć jak najwięcej mocy ale jak wiadomo przydał by się moduł ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu. Na razie mam zapłon bazujący na przerywaczu mechanicznym lecz chce przerobić na CDI. Jako że interesuje się elektroniką to chciał bym sobie taki moduł wykonać. Bardzo cieszyła by mnie możliwość wgrywania oraz testowania różnych map zapłonu oraz dzielenie się moimi obserwacjami z innymi. Czy byłą by możliwość aby został mi udostępniony schemat modułu oraz programatora? Z chęcią wykonał bym sobie takie cacko i rozpoczął swoją przygodę z mikroprocesorami.
Pozdrawiam Daniel


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 lut 2014, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Obecnie interesują nas duże pojemności skokowe +450cc. W tych mniejszych już jest ogarnięte wszystko.W pierwszym poście napisane jest że schematów nie udostępniamy.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 lut 2014, 13:53 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:19
Punkty: 55.00

Posty: 9
Online: 11h 56m 3s
Pojazd: Romet 747 125 4T Piaggio Engine
Więc grę wchodzi tylko zakup takowego CDI od Was? :)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 lut 2014, 08:48 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 23 sty 2014, 23:22
Punkty: 120.00

Posty: 9
Online: 1h 7m 4s
Pojazd: MZ ETZ 250, KTM SMC 660
Ja mogę zaproponować swojego Kata SMC 660. Znana jednostka LC4 z tym, że jest to najbardziej wysilona wersja z tych zasilanych gaźnikiem.
Pojemność 654 ccm ;).


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 lut 2014, 22:56 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:19
Punkty: 55.00

Posty: 9
Online: 11h 56m 3s
Pojazd: Romet 747 125 4T Piaggio Engine
Dawid napisał(a):
Obecnie interesują nas duże pojemności skokowe +450cc. W tych mniejszych już jest ogarnięte wszystko.W pierwszym poście napisane jest że schematów nie udostępniamy.

Więc grę wchodzi tylko zakup takowego CDI od Was? :)
Jaka cena?
Co potrzebne (mapa zapłonu, kąt wyprzedzenia)?
Czy wszystko macie może (mowa o silniku z Piaggio X9/X8 125 4T LC).
Pozdrawiam.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 wrz 2014, 17:46 
elektroużytkownik

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 16:57
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 1h 9m 22s
Pojazd: Elyseo, vf1000
witam, sory za odkop, widzę ze dużo ludzi ma problem z silnikami od x9 vespy 125-200 :( tez mam taki problem, mam silnik od phatoma 250, prawie identyczny jak 125, zainstalowałem moduł od machinapower ale lipa słabo pali i słabo wchodzi na obroty, próbowałem tez od mojej starej hondy zaadaptować razem z impulsatorem(vf1000f impulsator na 2 kable) pali o niebo lepiej ale dojdzie gdzieś do 2tyś i odcina zapłon, i już nie wiem jak sobie z tym poradzić chyba ze będę mógł "wypróbować" cdi od was? mam zdjęcia magneta impulsatora, wykresy wyprzedzenia oryginalnego modułu itp. jeżeli nawet takowy cdi posiada możliwość regulacji długości impulsu i wysokości, prawdopodobne chciałbym go zaadaptować do 4cylindrowej hondy vf1000f2 przerabianej na wtrysk(oryginalny zapłon, cdi jako sterownik wtrysku). fajnie by było udoskonalić konstrukcje do wykorzystania jako zapłon i wtrysk. liczę na pomoc z waszej strony bo już mnie dobija ten silnik.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 sty 2015, 11:32 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
W lipcu jeszcze Dawid pisał, że czekacie na chętnych. Projekt aktualny- testy trwają nadal, czy wygasł?
Interesuje mnie czy macie rozwiązanie dla cylindra z dwiema świecami. Chyba nie stosuje się tam dwóch modułów?
Czy jeden modul da rade posłać odpowiednie napiecie na dwie cewki? Czy takie rozwiązanie zapłonu wymaga dwóch kondensatorów w module?
Oryginał (do TA600V) ma dwa osobne wyprowadzenia na cewki- wnioskuję, że są tam dwa kondensatory...

I pytanie do postu Krokodyla z początku tematu, gdzie na fotce prezentuje "tester do badania CDO3v1"
Na czym polega idea testowania? na generowaniu impulsów do modułu?
Pytam bo mam dwa moduły DC do przetestowania (przy wyższych obrotach jakby duszą zapłon). Kupiłem arduino i napisalem programik generatora impulsów z wypelnieniem 10% i regulacja częstotliwości - i właśnie chcę tym przetestować jak moduły z cewkami pracują na stole. Zda to egzamin?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 sty 2015, 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
W tym momencie nie mam żadnych do testów. Tutaj masz schemat oryginału gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=931


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 sty 2015, 08:01 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
Czyli widze dwa kondensatory w środku modulu. Czy impulsy z tyrystora muszą być dluższe zeby naładować oba kondensatory?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 sty 2015, 22:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Kondensatory się ładują "ciągle" z przetwornicy sygnał na tyrystor aby zrobić zwarcie i wyzwolić energię z kondensatora musi być wystarczający aby otworzyć bramkę dłuższy nic nie da krótszy może nie otworzyć bramki.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 sty 2015, 12:43 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
Dzięki,
To podpowiedz mi jeszcze jak rozwiązaliście u siebie w CDIv3.1 przyspieszenie zapłonu.
Chodzi mi po głowie projekt z tanim chińczykiem DC, ale przed modułem wpięty układ formujący impulsy- tzn oddający je z impulsatora do modułu w funkcji zależnej od obrotów. Kombinuję tak: czytam czas między impulsami i wyciągam z tego obroty. Następny impuls kieruje na wyjście po odjęciu od odczytanego czasu przyspieszenia zależnego od danych obrotów... Czyli pierwszy obrót bez impulsu na wyjście, a następne już liczone z przyspieszeniem. Chyba w zakresie jednego obrotu różnice w prędkości obrotowej nie są aż tak drastyczne, żeby wyliczone przyspieszenie mogło coś popsuć?
Nie wiem czy ten pomysł ma jakiś sens, bo w cyfrówce raczkuję a grzebać za rozwiązaniami też dopiero zacząłem...
No i wymodzony ze starego lapka oscyloskop też pokazuje mi cuda zamiast przebiegu prostokątnego z generatora na arduino.... Jednym słowem mam wrażenie, że wale głową w drzwi, które ktoś kiedyś już otworzył...


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 3 lut 2015, 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam --proponuję odwrotny system pisania programu czyli zakładamy że przy obrotach od 0 do 1000 RPM opóźnienie sygnału jest największe i dalej ze wzrostem obrotów zmniejszamy opóźnienie aż do zakładanych maksymalnych obrotów przy,których układ nie realizuje już opóźnienia -oczywiście podałem krzywą dla silników 4T gdzie wraz ze wzrostem obrotów rośnie przyspieszenie zapłonu

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
UNITI | Fixed by
.