Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 23 lut 2015, 13:42 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
Krokodyl, w waszym projekcie ksztaltujecie impulsy z pulsatora wchodzące do układu cyfrowego? czy wystarczy tylko zener ograniczający napięcie wejsciowe?
Chyba jednak to zadanie mnie przerasta.....


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 23 lut 2015, 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
na wejściu jest wzmacniacz rodzaj komparatora napięcia zabezpieczony przed przepięciami ... na wyjściu podaje już impulsy prostokątne o napięciu zasilania czyli 5V ... można nimi sterować procesor --- zener teoretycznie ale co zrobisz jeśli przy odpalaniu impulsy mają napięcie 1,5V ?? procesora nie wysterujesz musisz wzmocnić ....

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 lut 2015, 12:21 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
aha...
dzieks


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 mar 2015, 15:53 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): niedziela, 8 mar 2015, 14:56
Punkty: 145.00

Posty: 13
Online: 6h 51m 31s
Pojazd: sam
Witam wszystkich
Widzę że zainteresowanie koncepcją jest spore ale temat jakoś przymiera z racji pewnych ograniczeń w dostępie do urządzenia, bo testerów na małe pojemności już podobno nie trzeba a to grono jest chyba najbardziej zainteresowane. Dlatego jeżeli całe to zamieszanie powstało nie tylko po to aby udowodnić wszystkim że się da coś takiego zrobić ale po to aby wszyscy zainteresowani mogli z tego korzystać to zgłaszam swoje zainteresowanie tym pomysłem i chęcią przetestowania takiego urządzenia (z pełną świadomością warunków aby przystąpić do testowania oraz w konsekwencji ewentualnego zniszczenia silnika). Próbowałem pisać na Priv do pomysłodawców ale niestety mają zablokowane wiadomości.
Myślę ze mój wpis będzie również pewnego rodzaju drogowskazem dla odwiedzających ten wątek (czytaj potencjalnych klientów w przyszłości).
Dlatego jeśli się da coś zrobić w tej sprawie serdecznie proszę o kontakt.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 mar 2015, 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Testy się już zakończyły.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 mar 2015, 17:40 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): niedziela, 8 mar 2015, 14:56
Punkty: 145.00

Posty: 13
Online: 6h 51m 31s
Pojazd: sam
To może kolega uchyli rąbka tajemnicy kiedy się można doczekać oficjalnej wersji urządzenia w sprzedaży. Może są dostępne jakieś egzemplarze w przedsprzedaży to z chęcią bym wszedł w posiadanie.
Chyba że projekt skończył w szufladzie po testach, to nie ma tematu. Mam jednak gorącą nadzieję że tak się nie stało i ktoś pracuje nad wprowadzeniem urządzenia na rynek, może już nawet wiadomo jaka jest przybliżona data, to z chęcią ją wszyscy poznamy.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 mar 2015, 17:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Obecnie na tapecie jest programator do zmiany, bo teraz jest to tylko urządzenie z 2 mapami których nie można zmienić już po wgraniu. Terminu brak jak na razie.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 mar 2015, 13:02 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
Oba fora zapłonowe czytam od dawna i doceniam waszą działalność (Dawid, Krokodyl) jako filary istnienia forum. Ale przyłącze się z wątpliwościami: czemu miała służyć ta akcja informacyjna i testy poprzez forumowiczów??? czy tylko nabraniu doświadczenia przez mało liczną grupkę konstruktorów CDI? Czy może przy pomocy forum testowano rozwiązanie, którym będzie chcieli podzielić się z forumowiczami, albo może pokaże się wkrótce na rynku jako komercyjne rozwiązanie? Bo sorry, ale wygląda to tak: patrzcie jakie fajne zrobiłem. Masz pobaw sie tym na chwilkę... No i patrze, czytam opisy i zazdraszczam ;)
Jestem w przededniu kupna dwóch modułów DC i gdybym miał możliwowść wejścia w CDI cyfrowe, to z chęcią bym skorzystał - czyli kupił, bo trochę rozumiem waszą zazdrość, żeby jakiś cwaniak nie zarabiał na waszym pomyśle... Tylko testów koniec, a przedmiot testów jakby zszedł do podziemia...
Więc prośba o jasną odpowiedź: jaka przyszłość czeka ten projekt?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 mar 2015, 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
nabranie doświadczenia przede wszystkim ! nie mamy czasu na testowanie i dostępu do wielu pojazdów ... problemem realnym jest też czy a jeżeli to jak i komu udostępniać projekt ? czy jest sens ? .. bo początkujący amator nie zrobi ... temat jaki jest każdy widzi zachęcamy do zakładania własnych tematów konstrukcji ... ten traktować dydaktycznie

jeśli coś oczekujecie sami też dajcie .. wklejajcie foty/// naprawiasz elektrykę w motocyklu zrób kilka fotek wklej ... następny motocykl to samo ! zakładaj temat opisz co było uszkodzone jakie były objawy ...

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 mar 2015, 14:43 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
krokodyl napisał(a):
... temat jaki jest każdy widzi zachęcamy do zakładania własnych tematów konstrukcji ... ten traktować dydaktycznie

No właśnie ten temat nie da rady traktować dydaktycznie, bo całość jest owiana mgiełką tajemnicy urządzenia w czarnej skrzynce.
I niestety jesteście mózgami tego forum i raczej niewielu może wam coś poradzić czy posłużyć pomocą.

Jeśli chodzi o problem komu udostępniać wiedzę, to ja pojmuję to inaczej zupełnie. Jeśli każdy będzie mógł dotrzeć do ciekawych rozwiązań, to cwaniaczki nie będą mieli na kim zarabiać. Jak na FORUM dozować: komu, jaka wiedza się należy? To przeciwieństwo idei, jakimi są jest ogólnodostępne fora internetowe. W takim celu lepiej założyć prywatną stronę projektu i tam nim zarządzać.
A na pytanie o przyszłość projektu nie odpowiedziałeś- to co mam kupować te tajwańskie moduły? ;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 18 kwi 2015, 22:42 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 12 lut 2013, 22:43
Punkty: 45.00

Posty: 5
Online: 11h 50m 20s
Pojazd: inny
Jak widzę, to Krokodyl jesteś z Wrocławia. Ja działam około 20 km od Ciebie, a mam na warsztacie regularnie pojazdy o różnych pojemnościach. W tej chwili na reanimację czeka sx 125, przyjedzie do mnie XR 600 na konwersję zasilania i przy okazji można by pobawić się zapłonem. W kolejce czeka skuter wodny i mz ts. Przymierzam się do aprili od podstaw.... Więc nie widzę problemu, by udostępnić sprzęty do badań i testów. Miewam silniki stacjonarne, gokarty, etc...


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.