Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 2 paź 2012, 19:17 
elektroużytkownik

Dołączył(a): wtorek, 2 paź 2012, 18:59
Punkty: 80.00

Posty: 1
Online: 11m 16s
Pojazd: Chart
Witam Panów, jestem nowym użytkownikiem tego forum więc prosze o wyrozumiałość. Ostatnio zająłem się przerobieniem mojego charta na instalację 12V a dodatkowo chcę aby świarła były zasilane z akumulatora. Wiąże się to z przebudowaniem statora tak aby dawał jak najwyższą moc najlepiej około 80 - 100 Wat. Pozostałe sprawy związane z regulatorem na tym etapie przemilczmy. Chodzi mi o to aby ktoś doradził mi jak połączyć cewki. Zacznę od tego, że przewinąłem moje oryginalne 4 cewki (dwie ładujące i dwie świetlne) na 12V wszystkie mają około 160 zwojów z drutu 0,9 mm. Na innym forum znalazłem opis jak te cewki przwinąć więc zakładamy, że mam cztery jednakowe cewki dające powiedzmy 12 V. Aby wyhaśnić jak wygląda rdzeń w charcie chcę dodać, że cewki są mocowane na rdzeniach ułożonych w gwiazdęi mamy do dyspozycji 6 rdzeni z których 2 są zajęte przez cewkę wyzwalającą i zasilającą układ zapłonowy. Tak więc pozostają nam 4 rdzenie i cztery cewki. Chcę aby ktoś zaproponował mi ich sposób połaczenia tak aby uzyskać jak największą moc. Chciałbym dodatkowo połączyć je w dwie pary ponieważ przy jeździe bez świateł chcę korzystać tylko z dwóch cewek a przy włączonych światłach chcę dołączać kolejne dwie. Nie wiem czy lepiej jest cewki takiej pary umieścić na rdzeniach obok siebie czy na rdzeniach przeciwległych. Generalni chodzi mi o pomysł jak to najlepiej rozłożyć aby uzyskać z nich jak najwyższą moc.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 paź 2012, 20:35 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): sobota, 18 sie 2012, 20:19
Punkty: 80.00

Posty: 11
Online: 4h 43m 9s
Pojazd: Romet Ogar 200
Tutaj masz opis przeróbki prądnicy z charta na 120W
http://motorowerowo.pl/2012/06/29/pradn ... met-chart/


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.