Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 2 mar 2019, 01:32 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 2 mar 2019, 01:28
Punkty: 45.00

Posty: 8
Online: 5h 39m 24s
Pojazd: WSK 125
Witam wszystkich :) Posiadam WSK 125 usprawnioną w moduł CDI i miałbym kilka pytań.

Miałbym prośbę po polecenie dobrego modułu do chińskiego CDI w WSK 125, wiem o zapłonie, który mam zamontowany w motocyklu tyle, że to kopia zapłonu audiobasa z kołem CFW 90 SS.

Obrazek

Iskra wizualnie jest mocno taka sobie, czasem sprzęt trzeba pchnąć, żeby odpalił. Wiem, że iskra w CDI wizualnie nie powala, ale znalazłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=wDTnSKFtbZQ

Iskra jak widać jest niesamowicie mocna. Przy moim zapłonie można o tym pomarzyć, trzeba dobrze dotknąć świecą do cylindra, a i tak jest ona widoczna, może nie tragiczna, ale słaba. Chciałbym osiągnąć iskrę mocną jak na filmie, żeby powiększyć np. przerwę na świecy do 0,8-1mm i osiągnąć jeszcze lepsze spalanie mieszanki. Pierwsze podejrzenie padło na moduł - mam standardowy moduł do zapłonu CDI jak na zdjęciu z poprzedniej strony:

Obrazek

Podobno montaż takiego modułu może coś poprawić - czy jest to prawda i jest on wydajniejszy?

Obrazek

Czy te "tuningowe" moduły czymś się różnią od prezentowanego powyżej, czy to tylko chwyt reklamowy/inny sprzedawca?

Pierwszy, tańszy - za 10zł: https://allegro.pl/oferta/modul-2t-odbl ... 7100516432 - z rozpędu go kupiłem, dopiero potem doczytałem, że to moduł do CPI... pytanie, czy nada się do CDI?

Droższy - 35zł https://allegro.pl/oferta/modul-zaplono ... 7850837506

Czy może... taki? https://allegro.pl/oferta/tuningowy-mod ... 7829460745

A może... złożyć samodzielnie moduł, z większym kondensatorem i na lepszych częściach? Co proponujecie?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 3 mar 2019, 01:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
... cena nie nie świadczy o jakości .
audiobas ... część postów na ,które dostał odpowiedzi na naszym forum zdążył je wykasować ... Jeden z moderatorów zablokował go za to ...72525..73 tel na filmiku jaki zamieściłeś z propozycją sprzedaży zapłonów do wsk -- to jakaś promocja reklama ? kanał serwis motocyklowy YT fajny ładnie się prezentują motocykle ... fajna robota --- motocykle w bardzo ładnym stanie

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 3 mar 2019, 11:37 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 2 mar 2019, 01:28
Punkty: 45.00

Posty: 8
Online: 5h 39m 24s
Pojazd: WSK 125
Jaka znowu promocja, ludzie... Chcę po prostu mieć tak silną iskrę jak na filmie, lub chociaż podobną i pytam, jak to osiągnąć. To nie mój kanał, film wrzuciłem jako przykład, bo w tym simsonie na filmie jest identyczny zapłon jak zestaw audiobasa, saviera czy innych osób robiących klony chińskich zestawów do WSK 125. Podobne części. Chcę wiedzieć, co zrobić, żeby marna optycznie iskra z ich zestawów stała się mocniejsza i pytam, co może pomóc - facet od filmu z simsonem polecił zmienić moduł, na ten, który wkleiłem. Ma to sens? Może odpowiadać za energię iskry?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 mar 2019, 11:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
temat widać aktualny nadal .... na dniach jak admin poprawi forum coś mądrego wymyślimy --- w sensie jak łądnie napisać aby skorzystali wszyscy nie tylko janusze biznesu

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 mar 2019, 12:06 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 2 mar 2019, 01:28
Punkty: 45.00

Posty: 8
Online: 5h 39m 24s
Pojazd: WSK 125
O to mi właśnie chodzi. Niech wszyscy skorzystają z tej wiedzy, bo mam wrażenie, że sporo wuesek z tymi zapłonami jeździ na kiepskich modułach/ze słabą iskrą, a poprawa tego stanu nie jest taka trudna. Szkoda, że nie mam teraz motoru pod ręką, bo po prostu bym podłączył ten moduł i dał znać, czy jest różnica, czy nie ;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 mar 2019, 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
prośba o wymiarowanie dokładne podstawki pod stator chiński z otworami tak aby można było zlecić wykonanie tokarzowi --- najlepiej rysunek techniczny taki sposób aby można było w formie jpg albo pdf publicznie udostępnić i tak do wszystkich motocykli do jakich jest zapotrzebowanie wsk .... shl ...mińsk ... ... każdy kto udostępni dostanie gotowe CDI specjalnie zaprojektowane do tych zapłonów z dużą energią iskry

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 mar 2019, 12:09 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 2 mar 2019, 01:28
Punkty: 45.00

Posty: 8
Online: 5h 39m 24s
Pojazd: WSK 125
Mogę zwymiarować wszystko i opisać, jak już będę miał motor u siebie. Wymieniać go na inny nie chcę, ale usprawnić - owszem. :) Rysunków technicznych robić nie umiem, nie mam też do tego programów. Zatem - napisz proszę, jakie konkretne wymiary mają być i czego, a będziemy tu mieli opisany kompletny zapłon do wueski.

Wystarczy dobre zdjęcie leżącej na ziemi podstawki pod stator z wymiarami?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 23 kwi 2019, 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
tak wystarczy

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 19 kwi 2020, 17:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
co z wymiarowaniem zapłonu ?? jakieś postępy ?

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.