Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 23 kwi 2016, 23:01 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 23 kwi 2016, 22:50
Punkty: 65.00

Posty: 8
Online: 2h 30m 36s
Pojazd: xr
Witam

Stałem się niedawno posiadaczem hondy xr 600. Motorek był nieodpalający. Udało mi się gada odpalić za autem na "snurku". Mechanicznie wszystko jest ok z silnikiem. Nis nie stuka nie puka. Idzie ładnie jednak kultóra pracy jest taka sobię. Wypadające zapłony najprawdopodobniej. Motor ciężko pali z kopa, bardzo ciężko. Odpalenie go graniczy z cudem.
Co udało mi się ustalić to napięcie z cewki ładującej mam ok 20 v przy kopaniu. Przy pracującym silniku jest to tylko 30 v. Iskra jest słabiutka, ba nawet nie czuć "kopania" rażenia prądem.

Stawiam że przepalona jest ta cewka ładująca. Z tego co się zorientowałem składa się ona z dwóch rdzeni a statror ma wymiar 115/54mm. Mam zamiar spróbować przewinąć tą cewkę. I tu pytanie jak się do tego zabrać. Jakim drutem nawinąć i ile zwoi?
Uzwojenie świetlne podłączyłem i działa. Światła świecą, sygnał działa jest ok. Tylko to nieszczęsne odpalanie.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2016, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam
Zmierz mikrometrem średnicę przewodu jaki był i nawiń starannie podobną ilość --- jak nie odpali po przewinięciu daj znak podpowiemy co zrobić dalej
(iskra będzie duża albo nie będzie iskry )

Twoja diagnoza co do przyczyny awarii wydaje się słuszna .

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2016, 20:51 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 23 kwi 2016, 22:50
Punkty: 65.00

Posty: 8
Online: 2h 30m 36s
Pojazd: xr
Cewke rozebrałem drut ma ok 0.15mm. Tylko że cewka składa się z dwóch cewek. Rozumiem że nawinąć je w przeciwnych kierunkach jedną w "lewo" i w drugą przejść w "prawo". Czy może obie w tym samym kierunku????
Czy jest jakiś sprawdzony "szwaks" co by te cewki nasączyć, jakieś taśmy dodatkowo stosować???


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2016, 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Nawiń na sucho i polakieruj ale zostaw długie końcówki aby można było zamieniać i cewki fazami

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2016, 21:46 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 23 kwi 2016, 22:50
Punkty: 65.00

Posty: 8
Online: 2h 30m 36s
Pojazd: xr
Stator jest jak na foto http://i235.photobucket.com/albums/ee17 ... C05037.jpg

Czy ma to znaczenie czy nawinę pierwszą w lewo a drugą w prawo. Zamiast pierwszą w prawo a drugą w lewo???


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2016, 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
ma znaczenie ... zamieszczaj foty w galerii forum

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 kwi 2016, 15:22 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): sobota, 23 kwi 2016, 22:50
Punkty: 65.00

Posty: 8
Online: 2h 30m 36s
Pojazd: xr
A czy możesz mi wytłumaczyć jak "krowie na granicy" jakie to ma znaczenie???

Pierwsza cewka której koniec był łączony z masą poprzez warkocz była chyba nawinięta odwrotnie do ruchu wskazówek zegara.

Czyli teraz dorabiam nowy "warkocz" do masy. i nawijam cewkę tą pierwszą tak jak było (prawdopodobnie)- odwrotnie do wskazówek zegara. Jak już nawinę mniej więcej na "oko" tak jak była orginalna to przechodzę dołem na drugą cewkę i nawijam ją zgodnie z wskazówkami zegara i jej koniec idzie jako podłączenie do modułu. Tak ma to wyglądać???
Proszę o konkretną fachową odpowiedz co i jak żebym nie spier... roboty. Bo robię to pierwszy raz i chcę żeby się udało. Chcę to naprawić i się przy okazji czegoś nowego nauczyć. Bo równie dobrze mogłem to dać do nawinięcia i wyszło by może nawet taniej. Licząc mój czas poświęcony, materiały, krew i łzy (dosłownie) - przy rozbieraniu. A domyślam się już co mnie czeka przy nawijaniu.

Wiem że są tu ludzie z wiedzą fachową co niejeden stator może i nawet taki przewijali. Dlatego się tu zarejestrowałem i proszę o pomoc konkretną pomoc. Na razie nic się nie dowiedziałem. I wiem to co wiedziałem wcześniej.

Fotografię mogę zamieścić, nawet całą relację zrobić z nawijania, niema problemu. Tylko proszę o podpowiedz jak to ma wyglądać "profesionalni" i dlaczego tak a nie tak.

--Dodano wtorek, 26 kwi 2016, 21:29 --

Czyli nikt nie wie???

Dziękuje w takim razie szanownemu gronu za pomoc.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.