Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 24 sty 2016, 15:51 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 24 sty 2016, 15:01
Punkty: 80.00

Posty: 1
Online: 1h 30m 4s
Pojazd: GY6 150cc Supercharged custom
Witam, jestem nowy na forum, mam na imię Konrad, ale do rzeczy, zbudowałem silnik na bazie chińczyka 125, założyłem cylinder o pojemności 150cc, przerobiony na chłodzony cieczą, zamontowałem kompressor, doładowanie około 2 bary (wszystko na razie w fazie testów) zapłon standardowy CDI ac, moduł bez blokady obrotów, i w tym jest jako tako problem, potrzebuje blokadę obrotów, najlepiej regulowaną, w necie znalazłem "schemat" blokady ale to tylko potencjometr i kondensator, także sobie darowałem, bo z tego co wyczytałem większość usmażyła moduł przez to. na allegro można kupić "odcinkę" regulowaną, którą podpina się pod masę i wpina się w przewód impulsatora, niestety chyba dostałem uszkodzony ten moduł i odcinka jednak u mnie nie odcinała :P wiem że te odcinki działają, są nawet filmiki na YT
chciałem rozebrać ten moduł ale był zalany jakąś żywicą czy czymś podobnym, tak ze nie dało się prawie dostać do płytki, dopiero po spaleniu tego (innej opcji nie było) zobaczyłem kilka komponentów, kondensator,potencjometr wieloobrotowy, kilka rezystorów, i jakiś mikroprocesor czy coś w tym rodzaju (nie wiem dokładnie jak to się zwie) 6 PINowy,niestety nie dało się albo nie było na nim oznaczeń, płytka miała wymiary około 4x4cm. Macie może pomysły jak wykonać taką regulowaną blokadę obrotów?
znalazłem jeszcze filmik z blokadą rezystor+ potencjometr


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 sty 2016, 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Najprościej będzie zrobić tak jak ten na 2 filmiku, tylko zamocować to na płytce. Nic się nie powinno stać bo fabrycznie tak robią blokady w chińczykach.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lip 2016, 20:37 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2016, 20:35
Punkty: 80.00

Posty: 1
Online: 15m 37s
Pojazd: yamaha
No fajnie to wytłumaczone na tym drugim jest :)

_________________
Kup w promocji jakie tabletki na odchudzanie na receptę


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.