Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 13:34 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:30
Punkty: 45.00

Posty: 5
Online: 2h 19m 27s
Pojazd: Suzuki DR 350
Marka :Suzuki
Model :dr 350
Rocznik :1996
Typ :Cross
Opis problemu:Witam, od dłuższego czasu mam problem z moją dr, chcę podłączyć oryginalny moduł i położyć nową instalację lecz po podłączeniu instalacji na krótko, czyli tylko to co jest potrzebne do wytworzenia iskry, niestety iskra się nie ukazuje. Moja suzuki odkąd ją kupiłem pracowała na module od chińskiego atv 250, niestety praca ta była nierówna i moduł znacznie zaniżał osiągi więc postanowiłem zakupić oryginalny moduł i położyć nową instalację ponieważ w starej było strasznie nakombinowane. Po znalezieniu modułu na dwa impulsatory i podłączeniu go według schematu zgubiłem iskrę. Nie podłączałem kabli od stopki i biegów bo jak się nie mylę zwarte do masy gaszą silnik. Pierwsza myśl wadliwy moduł, niestety jedyna dr w okolicy była na jednym impulsatorze więc tutaj rodzi się pytanie, czy do tego modułu by wyzwolić iskrę potrzeba dwóch? Ponieważ po podłączeniu jednego iskry nie było. Co gorsza, postanowiłem znów podłączyć chiński moduł lecz on też nie reagował. Ponieważ studiuję i rzadko bywam w domu postanowiłem wyjąć całą elektrykę z dr by pobawić się z tym na sucho. Drugie pytanie to czy mogę jakoś sprawdzać iskrę bez motocykla mając wszystko na stole?

856855

To elektrownia z dr, wykonałem kilka pomiarów i większość nie za bardzo się zgadza z danymi z serwisówki ale może mam za mało dokładny miernik.
opór na impulsatorach: kable zielony-niebieski 521Ω, żółty-szary 519Ω,
opór na cewce prądowej 505Ω, niestety mierząc napięcie jeszcze w motocyklu pokazywało bardzo mało bo z tego co pamiętam to około 3V chyba, że coś źle mierzyłem,
opór na cewce WN: 11,88kΩ(fajka-biegun), 1,6Ω(masa-biegun)

Według serwisówki wyniki powinny wyglądać tak:
opór na impulsatorach: 180-270Ω
opór na cewce prądowej: 250-370Ω
opór na cewce WN: 12 - 22kΩ(fajka-biegun), 0,1 - 1,0Ω(masa-biegun)

W najbliższym czasie prawdopodobnie oddam cewki prądowe do przewinięcia ponieważ na kablach wchodzących do silnika przetarła się lekko izolacja więc gdzieś mogło nastąpić zwarcie. Wie ktoś gdzie we Wrocławiu mogę to zrobić? Co jeszcze mogę zrobić by po powrocie do domu i złożeniu elektryki ukazała się iskra?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 maja 2013, 23:39 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
moduł korzysta z obydwóch impulsatorów do obliczania momentu iskry przy różnych obrotach, stąd wzięła się nierówna praca na atv250 bo tam jeden impulsator daje sygnał o jednej a następnie przeciwnej polaryzacji zastępując dwa czujniki.

do impulsatorów można podłączyć leda albo piszczka po zakręceniu powinno być widać ich sygnał, cewke zasilającą to zmierzyć napięcie przemienne

Nie byłbym tego taki pewny że zwarcie do masy czujnika biegów czy sprzęgła zgasi ci silnik to raczej jest na odwrót i sprawdź to w pierwszej kolejności. Gaszenie silnika to druga sprawa i tam rzeczywiście zawsze zwiera się do masy żeby zgasić.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 17:29 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:30
Punkty: 45.00

Posty: 5
Online: 2h 19m 27s
Pojazd: Suzuki DR 350
Tezla napisał(a):
do impulsatorów można podłączyć leda albo piszczka po zakręceniu powinno być widać ich sygnał, cewke zasilającą to zmierzyć napięcie przemienne


Pod impulsatory podłączałem miernik ustawiony na napięcia i pokazywało jakieś 1-2V więc sygnał raczej jest.

Tu jest schemat elektryki, jak na moje biegi i stopka po zwarciu do masy nie dają iskry ale może źle odczytuję?
858


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2013, 15:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Elektryka jest prosta taka jak w starej XT .... najważniejsze zrób jak napisał Tezla -- led błyskami pokaże impulsy .... natomiast z cewki ładowania CDI przy kręceniu powinieneś otrzymać minimum 40V na zmiennym zakresie pomiaru ----

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 cze 2013, 19:18 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:30
Punkty: 45.00

Posty: 5
Online: 2h 19m 27s
Pojazd: Suzuki DR 350
W weekend udało mi się popracować przy dr'ce i odniosłem sukces, iskra znaleziona. Problem tkwił w impulsatorach, same w sobie są dobre lecz miały złą odległość od magneta.Na razie zdążyłem podpiąć tylko chiński moduł podpiłowując mocowanie jednego impulsatora, teraz zostaje kupić 2 nowe i podłączyć oryginalny moduł. Dzięki za pomoc ;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 cze 2013, 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Wiesz jak działa Twój CDI ma 2 stany skokowo przyspiesza ... na 12 st i od razu gwałtownie po przekroczeniu około 1900RPM na 36 st-- generalnie nie jest tragiczne ale silnik nie jest przez to wystarczająco elastyczny ... impulsatory kup od chińczyka tanie z rezystancją podobną dobierz i mechanicznie podobnego kształtu będzie działało

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 cze 2013, 22:09 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:30
Punkty: 45.00

Posty: 5
Online: 2h 19m 27s
Pojazd: Suzuki DR 350
krokodyl napisał(a):
Wiesz jak działa Twój CDI ma 2 stany skokowo przyspiesza ... na 12 st i od razu gwałtownie po przekroczeniu około 1900RPM na 36 st-- generalnie nie jest tragiczne ale silnik nie jest przez to wystarczająco elastyczny ... impulsatory kup od chińczyka tanie z rezystancją podobną dobierz i mechanicznie podobnego kształtu będzie działało


Dzięki wielkie, właśnie zastanawiałem się czy można impulsatory od czegoś dopasować bo typowo do dr nie mogłem znaleźć, poszukam jakiś odpowiednich i pod koniec miesiąca będę w domu to się pobawię, ewentualnie będę pisał w razie problemów.

Jeszcze jedno pytanko, jak najlepiej zaizolować łączenie kabli, bo będę musiał je rozciąć przed wyjściem z silnika z uwagi na to, że nie chcę rozwalać tego gumowego uszczelnienia z którego wychodzi wiązka a w silniku pracuje olej wiec musi być to dobrze zrobione.

--Dodano wtorek, 16 lip 2013, 11:08 --

Problemów ciąg dalszy... jeden impulsator daje impuls drugi nie ale problem raczej nie leży w nich samych ponieważ zamieniając je miejscami nadal impuls daje tylko jeden z tego samego miejsca co wcześniej, możliwe, że jeden pasek na magnecie się rozmagnesował ? gdy oba impulsatory skieruję na pasek działający impuls jest z obu impulsatorów. Teoretycznie oryginalny moduł powinien zadziałać a nadal tego nie robi, możliwe, że to przez zbyt wczesne załączenie drugiego impulsu ? Może nadal źle podłączam kabelki ?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.