Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 21 mar 2013, 22:59 
elektroużytkownik

Dołączył(a): czwartek, 21 mar 2013, 18:01
Punkty: 30.00

Posty: 2
Online: 4h 43m 46s
Pojazd: YZ 125
[b]Marka :SUZUKI
[b]Model :RM 125
[b]Rocznik :2002
[b]Typ :Cross
[b]Opis problemu: Witam, motocykl został kupiony jako uszkodzony, mianowicie nie posiadał iskry. Po remoncie generalnym silnika została zakupiona kompletna nowa cewka ( stator ) firmy Electro Sport ( USA ). Poprzedni właściciel ''przewijał'' cewke, prawdopodobnie ręcznie, nie mając o tym zielonego pojęcia. Wszystko było dobrze, motocykl odpalił, dobrze pracował, wkręcał się. Jest w fazie docierania, po około 1 mth, wracając z toru, motocykl nagle zgasł (przy ostrym skręcie w lewo). Po sprawdzeniu wszystkich podstawowych rzeczy moto odpaliło chwile pochodziło i zgasło, kolejne próby wyglądały tak samo. W domu wykręciłem oczywiście świece, miała przebicie (irydowa BR9EIX), kupiłem nową, to samo. Po wkręceniu nowej świecy motocykl zapalił chwilkę pochodził i jak w poprzednich próbach zgasł. Po wykręceniu świecy okazało się, że iskry nie ma wcale. Rozebrałem motor ponownie, po zdjęciu pokrywy magneta śmierdziało spalenizną ( potwierdziło sie, nowa cewka była spalona, izolacja była przebarwiona). Cewka nie daje odpowiedniego napięcia, prawie wcale, może jakieś 0,03 V... Dodam, że dokładniej oglądając elektrykę dojrzałem, że prawdopodobnie masa ( kolor czarny) od cewki wysokiego napięcia jest podpięta pod ramę. Prawidłowo ten kabel powinien być w kostce łączącej sie z modułem CDI, a dokładnie z kablem masowym od modułu CDI. Po zdjęciu ''izolacji'' dojrzałem, że przewody przy kostce wchodzącej do modułu CDI są ponacinane ( prawdopodobnie ktoś obcinając starą izolacje od wiązki naciął też izolację od przewodów kostki. ( przewód koloru czarno-żołty, przewodzi może w połowie przekroju kabla, połowy drutów został pozbawiony, przewód tego koloru łączy sie też z KILL-SWITCH idąc właśnie do modułu CDI) . Oczywiście całość została potraktowana wystarczającą ilością pomocnika ''elektronika'', czyli taśmą izolacyjną. Teraz rodzi się pytanie, czy to mogło mieć wpływ, na spalenie się nowej cewki ? I czy moduł CDI może taki efekt powodować ? Dodam że poprzedni właściciel oznajmił, iz po ''przewinięciu cewki'' motor działał, po jednym dniu jazdy na torze, motor także stracił iskrę... Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc ? Chciałbym też dowiedzieć się na jakiej zasadzie i jaką spełnia rolę moduł CDI w takim motorze... Z góry dzięki, Miłosz

Podaje link do zakupionej cewki : http://allegro.pl/uzwojenie-alternatora ... 62247.html


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 mar 2013, 23:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 28 lut 2012, 21:08
Punkty: 1,825.00

Posty: 167
Online: 38d 8h 52m 28s
Pojazd: Serwis pojazdów
Panie Miłosz zapraszamy do powitalni ...

_________________
1588


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 mar 2013, 00:42 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
Witam może uszkadzać cewkę moduł CDI ... maja na wejściu diody ( w układzie podwajacza napięcia jedna prostuje druga zwiera ujemne napięcie do masy ) jeśli ,któraś uszkodzi się powoduje zwierania napięcia cewki .....przyczyn może być kilka -- tutaj trudno jest wskazać jednoznacznie w każdym razie cewkę można przewinąć a nawet zrobić dodatkową cewkę zapasową -- statora jego rdzeń na to pozwala --- znacznie lepiej jest wkleić zdjęcia jak opisywać - inna sprawa wklejanie linków z allegro nie jest w porządku ...aukcja zniknie i temat za jakiś czas będzie niepełny lepiej zrobić foto i wkleić do naszej galerii


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.