Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 28 lip 2012, 19:13 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 28 lip 2012, 19:07
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 28m 51s
Pojazd: cz 125
witam, mam problem z zaplonem selettra 3356e. kupilem go od goscia ktory powiedzal iz pochodzi on z Jawy zuzlowej. zamontowlem go do cz 125/511 i bardzo ladnie wszytsko pasuje. musialem tylko nacicac rowek na magnesie w innym miejscu bo nie zgadzaly sie znaki jak ustawialem tlok w GMP. po nacieciu rowku znaki idealnie spasowaly sie. iskra niby jest ale nie mozna odpalic motocykla (zostal zrobioy szlif etc). pytanie czy tez zaplon moze pracowac po lwej i prawej stronie silnika? u mnie zamontowany jest po lewej stronie. mozecie pomoc? dzieki


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 28 lip 2012, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Fotki proszę wkleić całej konstrukcji .


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 28 lip 2012, 22:26 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 28 lip 2012, 19:07
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 28m 51s
Pojazd: cz 125
moj zaplon wyglada tak jak na zdjeciu. z ta roznica ze mam na kole magnesowym nacieta tylko jedna kreske. mam przypuszczenia ze powina byc po przeciwleglej stronie nacieta druga kreska aby zaplon byl montowany zarowno na lewej stronie jak i prawej. ale moze sie myle. jak ustawic ten zaplon gdy ma pracowac po lewej stronie silnika a kolo kreci sie w przeciwlegla strone niz wskazowki zegara?


link do zdjecia z innego forum:
http://www.google.pl/imgres?q=selettra+ ... 6,s:0,i:87

--Dodano sobota, 28 lip 2012, 23:49 --

UWAGA. jestem na 90% pewien, ze na moim kole zaznaczona jest jedynie kreska do wersji z montazem po prawej stronie, stad moj klopot. problem polega na tym ze ja mam zaplon po lewej i brak mam kreski na magnesie dla tej wersji montazu. jak w takim razie ustawic ten zaplon? w zalaczeniu wysylam zdjecie wirnika gdzie sa kreski dla lewej i prawej wrsji montazu.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 15:45 

Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 20:27
Punkty: 300.00

Posty: 44
Online: 3d 16h 29m 39s
Pojazd: Aprilia RS 125/160
Przydałaby się lampa stroboskopowa, wtedy robisz sobie kreseczkę na nieruchomym elemencie silnika, na karterze dajmy na to, jak nalbliżej magneta, ustawiasz tłok w takiej pozycji w jakiej ma nastąpić zapłon, robisz kreseczkę na magnecie tak, żeby się kreseczki schodziły, podpinasz lampę, ktoś Ci kręci wałem (wiertarka w sam raz) a Ty sobie ustawiasz zapłon, potem świeca w głowicę, trach i ma chodzić, rozgrzejesz, ustawisz niskie obroty i znowu lampa i znowu ustawiasz zapłon i masz gotowy sprzęt;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 21:10 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 28 lip 2012, 19:07
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 28m 51s
Pojazd: cz 125
dzis przestawilem kolo magnesowe. zrobilem znak naprzeciw tego co jest. ustawilem zaplon i silnik odrazu odpalil. ten zaplon dziala zarowno po lwej jak i prawej stronie silnika, z tymze trzeba ustawic na inne znaki. brak mam wolnych obrotow bo silnik gasnie, ale jak otworze przepustnice to odrazu zapala. jak uporam sie z tym problemem to podlacze pod stroboskop i precyzyjnie ustawie zaplon, niestety ale brak jest jakichkolwiek informacji odnosnie tego zaplonu na polskich forach, ale udalo mi sie rozpracowac ustawianie


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam -to zapłon tuningowy czasami jest oferowany przez kilku importerów --- do sprzętu wyczynowego gdzie ważna jest moc wykorzystanie maksymalnych mocy silnika .. tego typu konstrukcje to przeszłość przy możliwościach obecnej techniki -- czujnik jest wewnątrz czyli średnica koła wewnątrz jakiej obraca się magnes jest mała co uniemożliwia precyzyjne zapanowanie nad punktem zapłonu - zamieść własne foty zapłonu to ważne !

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.