Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 8 wrz 2016, 15:15 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 26 sie 2012, 03:36
Punkty: 35.00

Posty: 3
Online: 3h 38m 44s
Pojazd: xt 600
Witam ,panowie może ktoś przerabiał taki temat

A zatem rozleciał mi się zapłon w husqvarnie wr250 tzw Magnet,dokładnie to oberwał się magnes który spowodował spustoszenie ,magneto cewki do śmietnikana oczywiście można kupić nowe ale cena jest kosmiczna motocykl wiekowy więc te 1300pln no trochę drogo,Najpierw gdy dowiedziałem się że jest to zapłon typu magnet bez impulsatora ,Wstępnie nie mogłem zrozumieć jak to nie ma impulsatora ,to z kąd ta magiczna elektronika wie kiedy ma być zapłon,nieważne już coś tam wiem . A zatem czy jak bym kupił zamienik chiński ,tajwański taki od np. suzuki ad 50 i podłączył to wszystko do oryginalnego modułu husqvarny ,czy ma to szanse chodzić. Pomijam różnice w rozmiarze stożka i innych typowo mechanicznych sprawach typu ustawienie zapłonu.Dodam że miałem doświadczenia z przewijaniem cewek i ewentualne przewinięcie tej tajwańskiej nie stanowiło by problemu.Oryginalna cewka miała około 125ohm .Jeszcze na oryginalnym zapłonie sprawdzając lampom stroboskopową zauważyłem że zapłon w pewnym zakresie obr. się jakdyby przyspieszał więc nie wiem czy to w module czy konstrukcja magneta bardzo prosiłbym o sugestie a może cały zapłon od czegoś innego dodam że husqvarna kręci obroty około 12 13 tyś i ma magneto z prawej strony czyli kręci się tak jak zegarek z góry dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 25 lut 2017, 17:55 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 25 lut 2017, 17:42
Punkty: 85.00

Posty: 2
Online: 6m 40s
Pojazd: bmw
Wciąż aktualne?

_________________
små lån


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.