Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 30 sty 2017, 14:52 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 17 mar 2013, 10:50
Punkty: 90.00

Posty: 4
Online: 4h 42m 40s
Pojazd: Simson 70/5/3M
Cześć.

Posiadam Simsona z zapłonem od skuterka 2T Ducati Energia, typowy CDI. Schemat układu zapłonowego poniżej:

Obrazek

Chcę zrobić ograniczenie obrotów z podobnym efektem jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=-xKU_feSADk Skontaktowałem się z autorem filmu i okazało się, że miał wykonaną przystawkę mikroprocesorową, którą regulował kąt wyprzedzenia zapłonu. Ona zarządzała sygnałem z impulsatora i ograniczenie obrotów polegało na odcięciu sygnału z cewki impulsatora do modułu przy zadanych obrotach. No ja takiej przystawki nie zamierzam robić ale trochę ogarniam programowanie w języku C i AVR'y, więc mogę coś wykonać.
Początkowo wykonałem najprostszą popularną blokadę z potencjometru i kondensatora ale efekt jest mizerny, strzela w wydech i mało nie gaśnie. Ogólnie słabo się to spisuje. Obejrzałem tez ciekawy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=9qOQVKjUGjU gdzie jest to zrealizowane na oddzielnym module i takie coś chciałbym wykonać.

Ogólnie wiem jak zrobić część pomiarową ale nie wiem na jakiej zasadzie część wykonawcza ma realizować zadanie.

Mam kilka pomysłów:
- zwierać do masy cewkę impulsatora
- zwierać do masy cewkę zasilającą
- zwierać do masy przewód gaszenia
- przerywać obwód cewka impulsatora-moduł zapłonowy

Teraz właśnie pytanie, którą realizację wybrać ?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.