Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 22 sie 2016, 19:04 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 22 sie 2016, 18:48
Punkty: 30.00

Posty: 2
Online: 1h 8m 27s
Pojazd: RM250
Marka : Husvarna
Model : Te 410
Rocznik : 1996
Typ : Cross
Opis problemu: Mam problem z zapłonem SEM AMAL i cewko modułem TM11-10

Wielcy mechanicy z mojego miasta robili koledze husqvarnę te410. Wszystko było w porządku, do czasu aż zaczęła kopcić. Gaźnik w porządku, rozrząd w porządku, luzy zaworowe ustawione.

Wygląda to tak, jakby dostawała iskrę za późno. Przepala jakby paliwo które wydostaje się już przez zawory wydechowe.
Gdy zgaszę motocykl to już nie odpalę. Świeca zalana. Natomiast jak chodzi to przerywa. Nie nakręca się tak jak powinien.

Z zapłonu wychodzą dwa żółte przewody, natomiast tylko jeden z nich jest podłączony. Dodatkowo wychodzą niebieski, czarny ,czerwony i zielony (te 4kolory podłączone są do cewki).

Czekam na jakieś sugestię, co i jak sprawdzić. Jakie wartości powinny być na kablach, gdzie powinny być przejścia.
Już mam po dziurki w nosie tego motocykla. Oczywiście świeca, kable, fajka nowe. Gaźników nawet mam trzy, na każdym jest to samo. Ostatecznie ustawiony zgodnie z serwisówką.

Edit:

Zapomniałem dodać, że na początku w motocyklu był zapłon ducati.
Lecz mechanikowi spadło magneto i posypały się magnesy. Kolega miał drugi silnik z zapłonem SEM AMAL, który został tam założony. Instalację elektryczną prowadzili na nowo. Nie ma stacyjki, światła palą się gdy motocykl chodzi. Lecz gdy motocykl wejdzie na wysokie obroty i z nich schodzi to wszystkie światła gasną, po czym dodaję gazu i znowu światła są.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
UNITI | Fixed by
.