Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 4 cze 2016, 15:00 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 4 paź 2015, 00:06
Punkty: 30.00

Posty: 5
Online: 1h 39m 45s
Pojazd: DR125
Marka :Suzuki
Model :Dr125
Rocznik :?
Typ : ENDURO soft
Opis problemu: brak ładowania

Witam w kolejnym pocie.

Jestem właścicielem motoru suzuki DR 125 S (SF43b). W motorze padło ładowanie, zamiast 14 voltów na akumulatorze jest mniej, a podczas jazdy z rozładowaniem akumulatora gasną światła. Zapłon dokonywany jest odrębnym układem, toteż motor normalnie jeździ.

Układ składa się z modułu CDI, cewki zapłonowej, regulatora napięcia, impulsatora, oraz statora z kołem magnesowym.

Tutaj schemat:
http://obrazki.elektroda.pl/8464521700_1463580331.jpg

Tutaj drugi
http://obrazki.elektroda.pl/6070883500_1464432351.jpg


Jak widać z zespołu statora wychodzi 8 kabli, w tym 2 od impulsatora i trzy żółte (ładowanie?) jest jeszcze jedna wtyczka z dwoma stykami i jeden samodzielny kabelek ze złączem bananowym (masa).

Stator zbudowany jest z 11 cewek (dwóch większych zakładam, że zasilających moduł oraz dziewięciu mniejszych zakładam do ładowania)
http://obrazki.elektroda.pl/7491284700_1463580953.jpg tutaj zdjęcie poglądowe

Sprawdziłem regulator napięcia wedle instrukcji Haynsa - wszystko wydaje się okej. Sprawdziłem stator i magneto - okazało się, że jeden z żółtych kabli podaje 3v zamiast 50v do regulatora napięcia. Ściągnąłem koło magnesowe, wyciągnąłem stator (ścigacz lewy gwint M27).

Przystawiając miernik do obręczy statora i żółtych kabli obwód się zamyka, co znaczy, że jest między cewkami a obręczą statora i w konsekwencji masą jest zwarcie, co chyba nie powinno mieć miejsca. Wysłałem stator do przezwojenia do AutoElektro w Sosnowcu. Odpowiedzieli, że nie przewiną, ponieważ padnięta jest także cewka wysokiego napięcia (która to?) - nie pokazuje żadnej oporności. Ona nawinięta jest cieńkim drutem co powoduje znaczny nakład pracy dla zakładu i brak możliwości gwarancji, stąd odmowa. Dostanie części zamiennej jest niezwykle trudne.

Mam w związku z tym następujące pytania:
- czy jest w ramach rozsądku możliwe samodzielne przewinięcie statora?
- jak dokładnie zdiagnozować usterkę?
- które cewki za co odpowiadają?
- czy jest możliwe przerobienie statora do motoru kingway chopper 200 - zgadzają się na wszelkie wymiary i otwory, nie zgadza się się ilość kabli - jak to zrobić, ewentualnie kto mógłby się tym zająć?
http://obrazki.elektroda.pl/7155186400_1463580869.jpg


Dostałem w międzyczasie ten z kingwaya - chcę go dopasowywać do swojego moto. Wymiary się zgadzają. Niestety czekam na kolejny egzemplarz, ponieważ ten który otrzymałem został źle nawinięty - jeden z fragmentów nawoju zamiast na karkasie to jest pod nim i w zasadzie stator nadaje się na śmietnik.

W tym statorze, który chce dopasowywać kabel oznaczony na schemacie jako Pink jest dołączony do obręczy statora i w konsekwencji masy. W dodatku między Pink a Br jest 220 ohm, a powinno być 146.

Jest jakaś możliwość, żeby zmniejszyć opór do wartości z książki serwisowej, czyli tych 146ohm i czy w ogóle jest to konieczne? Czy odlutowanie przewodu Pink od obręczy statora zmniejszy opór układu czy zwiększy, bądź nie będzie miało wpływu? Czy może wystarczy odwinąć nieco uzwojenia, skrócić je i ponownie przylutować? Z obu cewek, czy z jednej?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.