Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 6 lis 2015, 10:31 
elektroużytkownik

Dołączył(a): piątek, 6 lis 2015, 09:59
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 28m 29s
Pojazd: chart 210
Wojtek z tej strony, witam wszystkich z motocdi.com 8-)

Mam rometa charta 210 w którym przerobiłem prądnicę. ma ona 6 cewek (więcej nie można zamontować) przewiniętych własnoręcznie na 12V. Zależało mi na jak największej mocy żeby dawało radę zasilić żarówkę H4 55/50W, kierunkowskazy (42W) no i teraz doszło gniazdo zapalniczki, dlatego pozbyłem się cewki zasilającej moduł. Na jej miejscu jest dodatkowa cewka 12V a za zasilanie modułu odpowiedzialny jest transformator podłączony do pierwszej grupy cewek.

I z tym transformatorem jest cały problem, bo czytam opinię że tyrystorowe regulatory napięcia nie chcą działać jeśli moduł jest zasilany z transformatora i polecono mi zrobić przetwornice 12/300V i moduł DC-CDI. Z drugiej strony znowu słyszałem że w przetwornicy też jest mały transformator i że też będą problemy. Niestety moja wiedza jest zbyt mała by weryfikować samodzielnie te informacje.

Moje pytania są takie:
1. Jeżeli w jednej grupie cewek byłyby 3 cewki tak jak teraz, a w drugiej dwie, żebym miał gdzie założyć cewkę zasilającą moduł, to będą jakieś starty energii związane z tym że w jednej grupie jest mniej cewek niż w drugiej? Inaczej mówiąc, przy założeniu że każda cewka daje 20W i obecnie mają razem moc 120W, gdy odejmę jedną będę miał teoretycznie 100W, czy wystąpią jakieś starty związane z tym że jedna grupa cewek produkuje wyraźnie mniej energii?
2. gdybym jednak chciał zachować obecną moc prądnicy, czyli 120W, jaki regulator napięcia zastosować?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.