Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 14 mar 2014, 18:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Robisz tak jak post wyżej... Ludzie czytajcie!!!


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 sie 2014, 02:46 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 02:36
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 1h 39m 36s
Pojazd: WSK 125
witam mam takie małe zapytanie czy ten zestaw będzie dobry ;> wszystko niby z opisem poradnika ale dla pewności pytam
magneto na 12mm jest

Obrazek


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 paź 2014, 09:24 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 13 paź 2014, 09:17
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 31m 21s
Pojazd: shl
Skonstruowałem taki zapłon w SHL M11 i mam problem.
Otóz zapłon powyżej około 1000 obrotów zmienia zapłon.
Do 1000 jest na zejściu ze znacznika a powyżej na wejściu na znacznik.
Zmieniłem już moduł i nic nie pomogło.
Proszę powiedzcie jaka jest tego przyczyna.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 10 lip 2015, 07:50 
elektroużytkownik

Dołączył(a): piątek, 10 lip 2015, 07:14
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 40m 38s
Pojazd: MZ,Jawa
Cześć, Panowie mam mały problem, kupiłem iskorwnik i moduł oraz cewkę u siebie w hurtowni z częściami do skuterów. Tylko jest trochę inne oznaczenie przewodów niż tych które jest podane w temacie z montażem.
Czy mógłby ktoś pomóc jak podłączyć iskrownik do modułu itd.?
Oznaczenie kolorów:
Iskrownik-
Niebiesko-biały,
Czerwono-czarny
Zielony - }
Zółty - } Kostka
Biały - }

Moduł:
Czerwony z czarnym paskiem
Czerwony z białym paskiem
Czarny z białym paskiem
Pomarańczowy }Kostka
Czarny }Kostka


Dołączam fotki części.

Obrazek


Obrazek


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 21 lip 2015, 20:18 
elektroużytkownik

Dołączył(a): wtorek, 21 lip 2015, 20:13
Punkty: 85.00

Posty: 1
Online: 44m 4s
Pojazd: M06B3
Przy podłączeniu całości jak w temacie zaplon-bezstykowy-cdi-do-wsk-125-i-w2a-shl-m11w-t197.html wnioskuję, że na postoju żadne światła nie będą śmigać nawet postojówki( o ile wszystkie światła podłączymy do regulatora)? Oczywiście chodzi mi o model z używanym akumulatorem


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:40 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:19
Punkty: 100.00

Posty: 4
Online: 1h 47m 22s
Pojazd: WSK
Witam, zrobiłem zapłon CDI, motor odpala, ale po podłączeniu pod lampę stroboskopową widzę jak iskra zmienia pozycję. Na wolnych obrotach iskra jest na końcu znacznika, a po dodaniu gazu na początku znacznika. Zapłon kupiłem na allegro, na początku nie było iskry, zmieniłem moduł, impulsator pojawiła się iskra. Podłączyłem stały impulsator (okazało się, ze działa) i jest to samo. Forumowicz Paweł opisywał ten sam przypadek, udało Ci się go rozwiązać? Może, któryś z innych forumowiczów miał ten sam problem i go rozwiązał? Z góry dziękuje za pomoc.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
CDI jest od motocykla 4T to działanie przyspieszacza (na wolnych obrotach koniec paska ... na dużych początek ... ) .

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:23 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:19
Punkty: 100.00

Posty: 4
Online: 1h 47m 22s
Pojazd: WSK
Dobrze rozumiem, mam zapłon od 4t a nie od 2t? Przyśpieszenie zapłonu ok, rozumiem, ale aż o 60 stopni? (tyle ma mniej więcej znacznik na magnecie) W sprawie zapłonów CDI jestem zupełnym laikiem, elektronika nigdy nie była mi po drodze. Jak mogę zmienić zapłon na 2t? Stojan zostaje ten sam, impulsator też, tak? Należy wymienić moduł i cewkę? Z Ciekawostek podstawkę zrobiłem tak, że mogę w czasie pracy silnika zmieniać kąt wyprzedzenia zapłonu (impulsator mam na fasolach), poniżej link do pdfu ze stroną do pobrania:

http://speedy.sh/gkFjV/Zaplon-125.pdf


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Jak blisko masz impulsator znacznika? Wystarczy moduł od 2t najtańszy bez wyprzedzenia.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:45 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:19
Punkty: 100.00

Posty: 4
Online: 1h 47m 22s
Pojazd: WSK
Sam impulsator jest na małych fasolach, wymiar mam z oryginalnego statora, odległość mogę ustalić tak, że impulsator ociera o znacznik lub oddalam go o 1 mm. Kolega Paweł pisał, że wymienił moduł i nie pomogło,mam nadzieje, że u mnie pomoże:). Tym bardziej, ze to będzie mój 3 moduł i poprzedni jak kupowałem sprzedawca zapewniał że jest od 2t.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 18:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Można spróbować jeszcze zamienić kable od impulsatora, ten który wchodzi do modułu i ten co idzie na masę. Przerwę ustawić gdzieś na 0,5mm.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 wrz 2015, 06:18 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:19
Punkty: 100.00

Posty: 4
Online: 1h 47m 22s
Pojazd: WSK
Dzięki za pomoc, spróbuje wymienić modul. Przy obecnym żeby uzyskać iskre musiałem się ostro naginastykować. Wedlug kolorów przewodów impulsator do modulu mam podłączony pod gaszenie (szaro-bialy),a niebiesko-biały to gaszenie. Jak podłączałem zgodnie z kolorami nie bylo iskry. Ogolnie próbowalem wszystkich możliwych kombinacji,bo nie mogłem uzyskac iskry.

--Dodano wtorek, 15 wrz 2015, 06:37 --

Tak w sumie w moim przypadku zastanawiam sie nad sensem robienienia samemu zapłonu. Za wszystkie klamoty na allegro zaplacilem 250,kolejny impulsator 20,modul 30,to daje 300. Teraz jeszcze jeden modul-kolejne 30. Stracilem kilka godzin na narysowanie podstawki,później na poskładanie. A za 400 sa gotowe do kupienia z gwarancją rozruchowa Jedynie pozostaje satysfakcja że zrobiło sie coś samemu. Mam jeszcze dwa silniki i w przyszłości chce we wszystkich wymienić zaplon. Za gotowe zaplony dałbym 1200,a robione samemu 800 pln. Moje zdanie jest takie,że jeden zapłon lepiej kupić niz robić, oraz na allegro kupić tylko magneto i stator co wyjdzie jakies 160 pln z przesyłką, resztę klamotów kupować w sklepach motoryzacyjnych gdzie można oddać wadliwy towar.

--Dodano środa, 16 wrz 2015, 18:37 --

Dzisiaj wymieniłem modul:)stroboskopem ustawiłem kąt wyprzedzenia zaplonu:) i jest ogień:)Dzięki chlopaki za pomoc,nie wpadlbym na to, że mogę mieć dwa wcześniejsze moduly popsute. Musze jeszcze poukladać elektryke i wyprawa na grzyby:)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 16 mar 2016, 20:27 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 5 paź 2013, 18:23
Punkty: 90.00

Posty: 2
Online: 3h 21m 43s
Pojazd: WSK M06-64
Roman napisał(a):
Witam, zrobiłem zapłon CDI, motor odpala, ale po podłączeniu pod lampę stroboskopową widzę jak iskra zmienia pozycję. Na wolnych obrotach iskra jest na końcu znacznika, a po dodaniu gazu na początku znacznika. Zapłon kupiłem na allegro, na początku nie było iskry, zmieniłem moduł, impulsator pojawiła się iskra. Podłączyłem stały impulsator (okazało się, ze działa) i jest to samo. Forumowicz Paweł opisywał ten sam przypadek, udało Ci się go rozwiązać? Może, któryś z innych forumowiczów miał ten sam problem i go rozwiązał? Z góry dziękuje za pomoc.

Po przestawieniu impulsatora na początek znacznika na magnecie. To nawet da się jechać z maksymalną prędkością ale na bardzo wolnych obrotach się przestawia i gaśnie. Dodatkowo zwiększając wysokie obroty zapłon się troszkę opóźnia (ale to chyba kwestia tych modułów CDI że nie jest stały).

Mam ten sam problem i już zamówiłem kolejny moduł i się okaże. W moim module kolory przewodów:
Żółty - MASA
Zielono-Czerwony - do cewki z fajką
Niebiesko-Biały - gaszenie
Czarno-Czerwony - do cewki CDI
Biały - do impulsatora.

Widzę, że w tych poradach nie ma nic o przewijaniu cewki ładowania CDI, czy konieczne jest jej przewijanie? (czy coś to poprawia?), jaki jest opór cewki ładowania CDI (tej z porad)? na mojej podstawie jest ok 270 omów (przyznam się że jak kupiłem zestaw w wilmacie to nie trafiłem jeszcze na ten wątek).

Dodam, że teraz próbuje na WSK M06-64 i już mam podstawę do SHL M11


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 17 mar 2016, 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Nic nie trzeba przewijać.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 mar 2016, 14:46 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 5 paź 2013, 18:23
Punkty: 90.00

Posty: 2
Online: 3h 21m 43s
Pojazd: WSK M06-64
Zmiana modułu CDI pomogła i pali dobrze.

Natomiast mam problem z regulatorem napięcia (taki jak ten 5-cio przewodowy w opisie). Cewki odlutowałem jak w opisie i przewodami popiołem się z jednej i drugiej strony. Instalację mam bez akumulatora. Jak podłącze tak jak jest opisane to światła nie działają a napięcie (czarny przewód), jak podłączyłem pod ten opisany dla akumulatora (czerwony) to na momencie spaliło mi żarówkę. Żarówkę miałem 35/45W 12V
...
OK poradziłem sobie, czarny to pomiar i można go zewrzeć w lampie i dać na światła albo z biedy odrazy zewrzeć i dopiero do lampy. Motór śmiga i światła chodża dobrze. Dzięki


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.