Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 23 lut 2015, 13:15 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
Marka : yamaha
Model TA600V:
Typ :CDI DC
Opis problemu: jak przetestować "na stole" czy układ zapłonowy jest sprawny?
Wymontowalem z moto moduł zapłonowy, cewki wraz z kablami i fajkami. Cewkę z modułem połączyłem na stole i podłączyłem do zasilania 12V.
Pozostało tylko do modułu i masy doprowadzić coś co zasymuluje sygnał z impulsatora.
Czy mogę tam podłączyć cyfrowy generator impulsów prostokątnych - przez dzielnik napięcia aby z 5V na wyjściu generatora odbierać 1V?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 23 lut 2015, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Możesz mu nawet 5V zapodać, daj sygnał przez rezystor 1k


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 lut 2015, 12:29 
Użytkownik 20%
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 sty 2015, 13:49
Punkty: 55.00

Posty: 17
Lokalizacja: Nysa
Online: 1d 11h 4m 41s
Pojazd: TA600V
o, dzieki za radę :)
Dawałem +5V na wejście z impulsu, ale przez zwykłe przyłożenie kabelka. Wydaje się że pojedyncza iskra powinna skoczyć przy dotknięciu albo puszczeniu?
A nie skakała....
Muszę się przyjrzeć, czy coś nie skopałem w podłączeniu.
Czyli koncepcja generatora prostokątnego z wyjsicem na poziomie +5V ( bez dzielnika a tylko z rezystorem 1k) jest ok? Mam to gotowe na arduino, ale bałem się podłączać ;)
Układ zasilałem z zasilacza ATX - jest 12 i 5V na wspólnej masie.

--Dodano czwartek, 5 mar 2015, 11:41 --

koledzy, prośba o pomoc.
Mam układ do przetestowania modułu zapłonowego CI529 połączony jak na rys poniżej:
Obrazek

Podając impulsy prostokątne o wypełnieniu 10% na wejście w module (z różnymi częstotliwościami) nie mam iskry na świecy.
Iskra pojawia się przy manipulacji kabelkiem masy na zasilaniu. Układ ma służyć do przetestowania dwóch modułów, których nie jestem pewny.
Czy już mogę być pewny, że moduły są do kitu? czy może jest jakiś błąd w podłączeniu?

pozdr
007

--Dodano piątek, 6 mar 2015, 08:21 --

Dziś pytanie- dziś odpowiedź :D
Układ na rysunku powyższym zadziałał, ale bez podłączonej masy na złączu 4P. Czyli w module MM8 masa na złączu 4P wyłącza zapłon.
Miałem tylko problem z generatorem impulsów, bo resetował się co chwila- powodem było to, że dałem za małe napięcie zasilania (5V, a w nocie jest zasilanie 7 do 12V)

--Dodano wtorek, 10 mar 2015, 12:05 --

Koledzy, poradźcie coś, bo się motam z generatorem...
Generowany z wyjścia cyfrowego sygnał +5V podaję na wejście modułu zapłonowego. Tester jakby działa. Jakby- bo po przekroczeniu pewnej częstotliwości iskra już nie skacze i muszę obniżyć częstotliwość, aby iskra znowu była (ale może to właśnie usterka modułu, którą próbuję zdiagnozować).
Pomyślałem, że może sygnał z wyjścia cyfrowego ma za mały prąd. Podłączyłem więc tranzystor npn: sygnał cyfrowy przez rezystor 10k do bazy, zasilanie +12 (próbowałem też +5V )do C i wyjście z E do modułu zapłonowego. Masy generatora i modułu połączone. Dioda podłączona do masy i do E tranzystora miga pięknie. Ale moduł po otrzymaniu impulsu z tranzystora (P2) nie żyje.... Gdy omijam tranzystor i podłączam moduł z kabelka który idzie do bazy tranzystora - znowu zaczyna iskrzyć.
Co jest grane? że impuls bezpośrednio z wyjścia cyfrowego (z punktu 1 na rys) działa, a impuls wzmocniony z tranzystora (punkt 2 rys) nic nie powoduje?
Obrazek

PS dorzućcie coś, bo wyjdzie epopeja moich edytów :lol:


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.