Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 14 paź 2014, 22:11 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 13 paź 2014, 18:27
Punkty: 30.00

Posty: 1
Online: 4h 20m 10s
Pojazd: Husaberg fc400
Z góry przepraszam za rozpisywanie- ale chciałbym wyczerpać wątek informacyjny już w pierwszym poście.
Marka :Husaberg
Model :Fc 400
Rocznik :1998
Typ : Cross
Zapłon: SEM AMAL typ K- magneto przykrywa stator który jest przymocowany do karteru
Cewko moduł: TM 14-05 (nie wiem czy istotny nr. chyba seryjny 101 890)

Opis problemu:
Witam
Jest to mój pierwszy post/wątek tutaj, zarejestrowałem się by poszerzyć swoją wiedzę, rozwiązać
problem oraz aby ludzie którzy będą zmagać się z podobnym problemem mogli szybciej niż ja zorientować się w temacie.
Moim problem jest brak iskry w w. w. zapłonie. Generalnie problemy z odpalaniem zaczęło się niedługo po zakupie, aczkolwiek wyregulowałem
zawory, zapłon oraz gaźnik (pomierzyłem też opory były ok) i problem ustał. Po kilku mth silnik na zimno odpalił po kilku kopnięciach- pracował zwyczajnie na wolnych obrotach
po czym zgasł jakby odłączyć mu zapłon, szybka diagnoza brak iskry- potem udało mi się go jeszcze raz odpalić pochodził 20 sek i zgasł tak samo.

Pomiary wykazują :
-1916 Ohm czerwony-czarny (zanim pojawił się problem było około 1800)
-294 Ohm zielony-czarny (zanim pojawił się problem było 90 ohm- na forum husaberga stwierdzono iż jest to w normie dla tego typu-stator na karterze )
-uzwojenie zasilania CDI wytwarza mi MAX 25 V przy kopaniu
-impuls zielony/czarny MAX 1,5V (czy to w normie? nie znalazłem info na ten temat )

Chciałbym prosić kolegów z forum o odpowiedź na moje pytania:
-czy da się zdiagnozować przepalenie diody prostowniczej w TM14-05 za pomocą miernika- znalazłem informacje że jest ot częsta usterka ?
-proszę również o pomoc gdyż chciałbym zamontować przetwornice- widziałem wątek o 9v1 ale nie udało mi się zdobyć takowej- chciałbym po prostu zamontować
akumulator podłączyć go do ładowania oraz pod przetwornice zasilającą CDI, brakuje mi wiedzy na ten temat chciałbym zwyczajnie kupić przetwornice ale jak ją
dobrać i gdzie ją kupić? jeśli nie ma możliwości kupienia odpowiedniej przetwornicy lub jest to nie opłacalne to może ktoś mógłby mi polecić schemat przetwornicy o odpowiednich parametrach ?


Nie chce również rozwiązywać problemu tak jak opisano w temacie "DC CDI dla nisko zaawansowanych najprostsze rozwiązanie",
bo generalnie temat mnie zaciekawił jaki i samo forum, chciałbym się czegoś nauczyć. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi ;) z góry dziękuję za wszelkie zaangażowanie w temat

Pozdrawiam Urban


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
UNITI | Fixed by
.