Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 14 paź 2014, 22:05 
Użytkownik 10%

Dołączył(a): sobota, 28 cze 2014, 13:59
Punkty: -35.00

Posty: 10
Online: 10h 7m 18s
Pojazd: simcag
Marka : Aprilia
Model : AF1 50 silnik am6
Rocznik : 1991
Opis problemu: Witam, zaglądam znowu na forum gdyż mam pewien problem. Tymczasowo w mojej apce (z popularnym silnkiem am6 w którym jest zapłon ducati energia) nie posiadam cewkomodułu gdyż musiałem przełożyć go do innego moto. Przed przełożeniem cewkomodułu silnik chodził i odpalał bez problemu. Moto stoi więc wpadłem na pomysł aby go trochę rozruszać. Za sprawny cewkomoduł trzeba zapłacić około 100zł. Wykonałem więc moduł uniwersalny na tyrystorze bt151, cewke wn mam od jakiegoś skuterka. Efektem moich działań jest to, że iska się pojawiła. Jest bardzo ładna i wgl. Mimo to silnik nie odpala. Wydaję mi się że kąt zapłonu jest nieprawidłowy, silnik nawet nie załapuje. Czy może to być spowodowane tym że zamiast kondensatora 1u 400v założyłem 2,2u 250v? Wydaje mi się że nie. Na dniach postaram się zdobyć lampe i określić w którym, miejscu pojawia się iskra. Napiszcie co myślicie, czy moduł za ok. 5zł może sprostać temu zadaniu?

--Dodano środa, 15 paź 2014, 21:47 --

Po zmierzeniu kąta za pomocą lampy wychodzi on jakieś 110 stopni za późno. Da się to jakoś zniwelować za pomocą elementów elektronicznych w module? W moim toku myślenia na tyrystorze musi być większy prąd z impulsatora by otworzyć przejście, czyli tyrystor jest po prostu za mało czuły i za późno się otwiera. Ewentualnie elementy półprzewodnikowe blokują przejście przez co traci się przez nie czas. Jest też taka możliwość że iskra jest dużo za wcześnie. W cewkomodule am6 jest to jakoś zbudowane i chodzi więc tu też powinno. Na razie nie chcę przestawiać samego zapłonu tylko popróbuję zrobić coś z modułem. Jakieś propozycje?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.