Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 3 sty 2014, 23:42 
elektroużytkownik

Dołączył(a): piątek, 3 sty 2014, 23:34
Punkty: 80.00

Posty: 2
Online: 1h 21m 46s
Pojazd: Aprilia RS 125
Witam, posiadam aprilię rs 125, którą jeżdżę po torze. Słyszałem, że jest możliwe usunięcie magneta, żeby zmniejszyć masę wirującą i tym samym polepszyć osiągi silnika. Niestety moja wiedza na temat układu zapłonowego jest bardzo mała, dlatego mam prośbę: czy mógłby ktoś przedstawić mi w jaki sposób dokonać takiej przeróbki (jeżeli w tym silniku jest ona możliwa)?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
No musisz wyjąć magneto i stator i zamiast tego montujesz np sam czujnik. Problemem jest to że jak nie posiadasz modułu DC CDI który działa z akumulatora to nie będziesz miał iskry :) Zapewne dostępne są racingowe małe koła zapłonu ale koszt połowy motoru na nasze :D Nie lepiej poszukać mocy gdzie indziej? Sportowy wydech albo większy gaźnik? Na torze liczy się każdy kg a aku waży trochę.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 01:51 
elektroużytkownik

Dołączył(a): piątek, 3 sty 2014, 23:34
Punkty: 80.00

Posty: 2
Online: 1h 21m 46s
Pojazd: Aprilia RS 125
Wydech będę zmieniał, natomiast regulamin nie pozwala na zmianę gaźnika. Mogę grzebać poza wydechem jedynie przy elektronice, a poza tym patrząc po konkurencji to dzięki niej jest największa przewaga. Wiadomo można kupić cały zapłon za 1200 hehe. Nie wiem niestety jaki jest rodzaj cdi w seryjnej rs (powiedzielibyście mi jak to sprawdzić? :P). Szukając informacji na necie natknąłem się też na coś takiego: http://allegro.pl/progcdi-programowalny ... 17203.html . Programowalny moduł zeeltronic kosztuje 1300zł i trzeba do niego dokupić programmer za 450zł tak więc koszta są nieporównywalnie mniejsze. Z tego co zdążyłem wyczytać, to można to progcdi naprawdę dobrze wykorzystać. W opisie jest też napisane, że można używać tego modułu zamiennie z modułami DC CDI ale tylko w określonych przypadkach. Zastanawiam się czy nie dałoby się właśnie z tym modułem zlikwidować koło magnesowe...


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 17:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Pewnie masz zapłon SEM amal odkręcasz np pokrywę zapłonu, na module napisane SEM to będzie AC CDI, nowsze już chyba miały jakiś ECU.. Ten progcdi to jest na pewno DC? Zapytaj sprzedawcy , 200zł to nie dużo w porównaniu do 1700 za Zeeltronica. Pytanie tylko czy ten moduł ogarnie silnik rotaxa, org zapłon z tego co wiem opóźnia iskrę powyżej 11000 kilkanaście stopni po GMP. No i sprawa wielkości iskry przy 13000obr potrzeba naprawdę dużo prądu żeby to nie hamowało silnika.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 sie 2014, 21:42 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 26 sty 2013, 23:13
Punkty: 90.00

Posty: 3
Online: 49m 48s
Pojazd: Simson SR
Ten modu za 200 zł nie nadaje się do DC już pytałem o to sprzedawce.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.