Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 11 maja 2014, 15:17 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 4 maja 2014, 20:42
Punkty: 50.00

Posty: 5
Online: 6h 27m 20s
Pojazd: Piaggio Sfera
Marka : Piaggio
Model : Sfera
Rocznik : 1997
Typ : Skuter
Opis problemu: Błagam pomocy! :D Napiszcie chociaż jak możecie, jak się sprawdza stator, moduł, regulator i cewkę zapłonową przy pomocy miernika, a jak chcecie jeszcze bardziej pomóc to czytajcie dalej :D Pacjent ma takie objawy, że gaśnie na niskich obrotach i po dawaniu mu gazu na maksa, jak już puszczę manetkę i chcę ponownie przy gazować to zaczyna się dławić (tak go zamula) wtedy jak nie puszczę gazu to potrafi tak go zamulić, że aż zgaśnie. Podejrzewałem gaźnik, ale regulowałem, kombinowałem i nic się nie poprawiło, wstawiłem nawet inny gaźnik od takiego małego traktorka ogrodniczego i zauważyłem małą poprawę, już tak nie gaśnie, ale to może dla tego, że ma wysokie obroty na tym gaźniku, jednak po gazowaniu-zwolnieniu-próby gazowania dalej go zamula. Jak chodził na tym pierwszym gaźniku to wyglądało to jakby czasem dostawał za dużo paliwa, a czasem za mało. Dodam jeszcze, że iskra jest słaba, może dla tego, że go zalewa, a może zalewa go bo iskra jest słaba? Iskra czasem jest też taka rozbiegana.Zauważyłem, jeszcze, że moduł mi się grzeje w jednym miejscu(przy wyjściu kabla idącego do cewki).


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 maja 2014, 19:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Stator i cewkę zapłonową możesz sprawdzić przy pomocy miernika. Moduł i regulator nie zabardzo chyba że podali rezystancje dla pinów modułu i regulatora. W serwisówce masz podane wartości cewki CDI i WN i na takim zakresie multimetru mierzysz. Wstaw fotki modułu i statora, tylko swoje.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 maja 2014, 19:36 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 4 maja 2014, 20:42
Punkty: 50.00

Posty: 5
Online: 6h 27m 20s
Pojazd: Piaggio Sfera
W książeczkach znalazłem coś takiego, z tego co widzę to nie ma tu nic przydatnego, ale jak ktoś zna niemiecki to może coś wyczyta. Zna się ktoś na tym? Przepraszam, że proszę o pomoc, a nie odpisuję, mam ostatnio sporo na głowie, ale muszę w końcu naprawić moją pszczołę :D mam nadzieję, że mi pomożecie. 12761275127412731279127812771280128112821283


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 28 maja 2014, 12:38 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
Witam przyczyna może być mechaniczna siemeringi na wale korbowym jeśli są uszkodzone powoduje przedmuchy i właśnie podobne objawy ... sprawy elektryczne raczej efekt przejawia się na przerywaniu bardziej gwałtownym ... a tutaj mamy zmulenie


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 31 maja 2014, 09:40 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): niedziela, 4 maja 2014, 20:42
Punkty: 50.00

Posty: 5
Online: 6h 27m 20s
Pojazd: Piaggio Sfera
Rozmawiałem z ojcem i powiedział mi, że nie szczelne simeringi nie mają wpływu na pracę w silniku 4t. Możecie mi wyjaśnić jak to jest? Dlaczego w 2t ma znaczenie, a w 4t nie ma? Zanim rozbiorę wszystko, aby sprawdzić simeringi, chciałbym mieć pewność, że usterka nie jest związana z elektryką, jak to sprawdzić?

--Dodano poniedziałek, 2 cze 2014, 22:18 --

A wie ktoś dla czego w moim module jest kabel masowy, a w zamiennikach nie ma?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.