Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 22 paź 2012, 20:58 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): poniedziałek, 22 paź 2012, 20:55
Punkty: 15.00

Posty: 9
Online: 1h 20m 45s
Pojazd: FE501
Marka :HUSABERG
Model :FE501
Rocznik :1993
Typ :Cross
Opis problemu: A więc tak od czasu zakupu mam cały czas problem z motocyklem. A minęło już ze 2 lata. Motor przeszedł generalny remont i nic. Więc doszedłem do zapłonu. Zapłon był u regeneracji a maszyna cały czas nie chodzi i nie odpala. Stator i cewko moduł był sprawdzany w innym taki samym motocyklu i chodzi bez zarzutu. Ostatni napotkałem temat na tym forum o husabergu fe600
Kod:
http://www.zaplon.fora.pl/diagnostyka-ukladow-zaplonowych-cdi-ignition-elektronika-w-silniku,25/zaplon-husaberg-fe600-prosze-o-pomoc,503.html
I zastanawia mnie jedno czy magneto jest w ogóle od mojego motocykla. Powiedzcie mi jakie znaki na magnecie muszą się z czymś pokryć na silniku lub zapłonie. Najlepiej jak mi pokarzecie to na zdjęciu. A i mierzyłem napięcie na czerwonym i czarnym przewodzie to maksymalnie było 27V. Na samostarcie nawet motor nie daje znaków życia, czasem raz strzeli w wydech.

Zdjęcia magneta
Kod:
http://imageshack.us/g/26/p1180669.jpg/


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 23 paź 2012, 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Wklej to co dałeś do galerii i dorzuć fotki statora w silniku.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 paź 2012, 15:40 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): poniedziałek, 22 paź 2012, 20:55
Punkty: 15.00

Posty: 9
Online: 1h 20m 45s
Pojazd: FE501
Zdjęcia dodane do z galerii. Pomózcie


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 paź 2012, 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Stator jest od tego motocykla (od 89-98 były takie , modele wzwyż miały koło magnesowe zamocowane w miejscu gdzie TY masz stator).
Zauważ że koło magnesowe ma dziurkę tutaj na fotce stator ma ją również w plastiku http://img.webme.com/pic/z/zaplon/stoja ... saberg.jpg u Cb jest ona czymś zalana? wydaje mi się że one (te otworki w magnecie i statorze) muszą się zgrywać jak zapłon ma być poprawnie ustawiony. Musisz załatwić stroboskop i ustawić zapłon na 35* przed GMP. W dziale download masz kątomierz do wydrukowania. Zauważyłem że kolega który wrzucił do galerii fotki zapłonu z KTM 380SX 2t gallery/image_page.php?album_id=7&image_id=489 ma takie magneto jak Ty....


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 lis 2012, 23:16 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): poniedziałek, 22 paź 2012, 20:55
Punkty: 15.00

Posty: 9
Online: 1h 20m 45s
Pojazd: FE501
Powiedzcie mi bo jeszcze nigdy nie ustawiałem zapłonu lampą stroboskopową, powiedzcie o co w tym chodzi? I jak zrobić prostą lampę?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lis 2012, 05:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Ustawiasz tłok podczas gdy idzie do "góry" mierzysz i gdy jest 35* przed GMP (najwyższe położenie)rysujesz sobie kreskę na kole magnesowym i jakimś nieruchomym elemencie np karterze , w twoim wypadku próbujesz odpalić silnik albo kręcisz go (rozrusznikiem?? , wiertarką bez wkręconej świecy ) i patrzysz czy te znaki zgrywają się , jak się nie pokkrywają to kręcisz statorem . pobierz sobie manual od Husaberga tam jest to narysowane :) . Lampę możesz lepiej pożyczyć od jakiegoś mechanika , schemat masz w galerii jak byś chciał zrobić


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lis 2012, 17:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Witam uszkodzenie to u Ciebie popękane magnesy w magnecie (widać to na fotkach ) Inna sprawa jak robicie tematy to starajcie się aby foty były automatycznie wyświetlane na naszej galerii to znacznie ułatwia szybki przegląd i zapewnia stabilność tematów

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 lis 2012, 02:00 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): poniedziałek, 22 paź 2012, 20:55
Punkty: 15.00

Posty: 9
Online: 1h 20m 45s
Pojazd: FE501
A gdzie ja dostane magneto w bdb stanie? Bo to co jest na zdjęciach kupiłem przez allegro bo poprzednie było ewidentnie pęknięte, to ma odpryski. Lub gdzie i czy da się to zregenerować? Czy pasuje od KTMa(bo tam jest montowane odwrotnie)?

--Dodano sobota, 15 gru 2012, 01:37 --

Pytanie do was mam do kupienia magento od aprili; rotax 123, ale czy da rade zdemontować ten wieniec z niego co był od napędu z rozrusznika?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
UNITI | Fixed by
.