Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 18 maja 2013, 13:03 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 06:04
Punkty: -24.00

Posty: 7
Online: 5h 22m 51s
Pojazd: stalker 125 4t swap
Marka : Piaggio
Model : Liberty/Skipper
Rocznik : 2000
Typ : Skuter
Opis problemu: Jak podłączyć moduł z resztą

witam! jestem w fazie tworzenia swapu skutera gillera stalker 50 2t do którego zamontowałem silnik z piaggio x9 125 4t. mechanika w miarę już ogarnięta, chłodzenie w trakcie i teraz pora również na elektrykę i tu potrzebuje waszej fachowej pomocy i rady. Nie ogarniam zbyt dobrze jeszcze samodzielnie elektryki ale nie jestem też do końca ciemny w temacie ;) silnik który zamontowałem jak i moduł który kupiłem są ze skutera piaggio 125 4t tylko z innego modelu bo przy silniku był moduł z immo a moduł jest bez immo.

a więc tak w piaggio x9 były montowane immobilizery więc nie mogłem wykorzystać modułu i cewki. Kupiłem na aukcji więc inny moduł (zdjęcia poniżej) i nie wiem dokładnie jak go podłączyć, a nie chce go uszkodzić. Przy silniku 125 4t do statora idzie 5 przewodów, 3x żółty (grubsze), zielony i brązowy (oba o połowę cieńsze od żółtych), żółte idą na regulator, do regulatora wchodzą 3x żółty, czarny i czerwony z czarny paskiem.
no module który kupiłem są oznaczenia literowe i według mnie oznaczają kolory:
B - czarny
G - zielony
R - czerwony
W - biały
i 5 styk oddalony od reszty idzie na cewkę? czy jest to cewkomoduł i bezpośrednio na świecę?

Obrazek
Obrazek

Posiadam też cewkę od silnika 125 4t, 2 styki, jeden oznaczony na zielono drugi czarny
Obrazek

prosiłbym o pomoc w opisie co gdzie powinno iść i być podłączane, co mam jeszcze posprawdzać? posiadam multimetr więc mogę coś pomierzyć jeśli jest taka potrzeba.

dodatkowo fotka regulatora
Obrazek

--Dodano sobota, 18 maja 2013, 14:10 --
Obrazek
przy silniku jest taki alternator (2) z pulsatorem (1) i regulator (3)

cały czas nie mogę znaleźć wiedzy jak połączyć mój moduł. czy da się w ogóle go podłączyć? z tego co mi się wydaje to dwa przewody z pulsatora powinny iść chyba do modułu CDI ale co z pozostałymi dwoma pinami na module? zasilanie, masa? czy może któryś to gaszenie (zielony)? jest 4 piny G W B R i nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko podpiąć, proszę o pomoc


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 19 maja 2013, 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
No dobra ale z czego kupiłes ten moduł ? Jaki model, regulator masz na 3 fazy wychodzi potem + i - . Nadlewy z literkami na org module zgadzają się z tym co dokupiłes?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 19 maja 2013, 17:59 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 06:04
Punkty: -24.00

Posty: 7
Online: 5h 22m 51s
Pojazd: stalker 125 4t swap
silnik i zapłon przy nim pochodzi z piaggio x9 125 4t 2002r i moduł org jest zupełnie inny niż ten który kupiłem bo w x9 był modul z immo i miał dużo więcej pinów a przewody z niego szły najpierw na lcd z kierownicy. Moduł który kupiłem i jest na zdjęciach powyżej pochodzi z piaggio liberty 125 4t 2002r. ogólnie instalacja w x9 była dużo bardziej skomplikowana. z tego co znalazłem na necie to idzie z mojego silnika tylko 1 przewód do cewki tzn od pulsatora i 3x zółty na regulator napięcia z alternatora. więc org moduł z immo na pewno był DC. do regulatora dochodzą właśnie te 3 żółte przewody z alternatora i wychodzi czarny i czerwony więc są to chyba + i -. najbardziej zależy mi na podłączeniu przewodów do modułu. siedze już któryś dzień na necie i nie znalazłem konkretnego schematu el. z piaggio liberty który by pewnie pomógł. ale wertując inne schematy wydaje mi się że podłączenie modułu i reszty może być takie:

MODUL CDI PIAGGIO LIBERTY 125 4T 2002R
G - PLUS AKUMULATORA [GASZENIE POPRZEZ PRZERWANIE OBWODU ZIELONEGO]
W - GND (MINUS AKUMULATORA)
B - MASA (MINUS AKUMULATORA)
R - IMPULSATOR
5PIN - NA CZARNY PIN CEWKI

CEWKA
ZIELONY - MASA (MINUS AKUMULATORA)
CZARNY - NA 5PIN MODUŁU

ALTERNATOR
3X ŻÓŁTY NA REGULATOR

REGULATOR
3X ŻÓŁTY - NA ALTERNATOR
CZARNY - MINUS AKUMULATORA
CZERWONY - PLUS AKUMULATORA

ale to tylko moje domysły i oczywiście jeśli to jest moduł też DC. boje się że jak źle podłącze moduł to się zjara


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 19 maja 2013, 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Ze schematów które posiadam wychodzi że w tym liberity był ECU i tam więcej kabli wchodziło ,ale immo nie było. Podaj te schematy co Ty przeglądałeś.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 cze 2013, 09:35 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 14 cze 2013, 08:34
Punkty: 50.00

Posty: 7
Online: 4h 49m
Pojazd: Piaggio Fly 125
witam, jestem nowy , pozdrawiam wszystkich

Mam podobny problem , kupiłem Piaggio Fly 125 4t bez modułu zapłonowego(znikną) kostka modułu posiada 12 pin,ustaliłem że moduł był bez immo.Niestety nie mogę dobrać odpowiedniego modułu.Przeglądając alegro zauważyłem że występują moduły -cewkomoduły , ale nie są opisane czy do 2 t czy do 4 t- jak rozpoznać?Jaki moduł dobrać i jak go podłączyć?Wolałbym oryginał, bo z kostki wychodzą też kable do ssania i innych urządzeń.Jeżeli ktoś ma wiedzę gdzie można dostać taki moduł -będę wdzięczny, lub potrzebowałbym schemat podłączenia cewkomodułu z pominięciem starej instalacji.Poniżej zdjęcia kostki

Sory JPG zablokowane zdjecie moge przesłać na mejla
--Dodano piątek, 14 cze 2013, 09:35 --


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 cze 2013, 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Forum działa inaczej dodajesz foto do galerii i stamtąd wklejasz do postu natomiast załączniki to wszelkiego rodzaju programiki bez grafiki ....

załóż najlepiej nowy temat

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.