Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 15 lis 2015, 15:59 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 26 sie 2012, 03:36
Punkty: 35.00

Posty: 3
Online: 3h 38m 44s
Pojazd: xt 600
husqvarna
wr250
1998r
cross /enduro
Motocykl odpala dość ładnie ale chodzi tylko do jakichś 3000obr/min powyżej których zaczyna słabnąć, nie wkręca się wyżej dusi się wszystkie aspekty gaźnika ,powietrza, świecy zostały sprawdzone myślę może zapłon.
Po kontroli poprawności zapłonu lampą stroboskopową zapłon ustawiony według wskazówek na 2mm przed górnym połozeniem tłoka i trzyma ten kąt do tych 3000 obrotów powyżej których zaczyna co dziwne opuźniać sie kreska na magnecie wędruje w prawo wraz z obrotami i zaczyna wariować co skutkuje muleniem brakiem możliwości wkręcenia się na wyższe obroty.Wiem że raczej powinien przyśpieszać przecież to 2t , o co może chodzić.Dodam że jest to zapłon kokusan typu magnet ,bezimpulsatorowy.Cewka ładująca cdi zmierzona wykazuje 136 ohm,wygląda na przewijaną ,czy w tego typie zapłonu ma znaczenie kierunek nawinięcia cewki?Czy pozostałe 3 cewki do ładowania,które nie wyglądają u mnie najlepiej mogą mieć wpływ na zakłócenie pracy zapłonu,dodam że nie są one podłączone do regulatora bo go nie posiadam wtyczka jest rozpięta może któryś z szanownych kolegów spotkał się z podobnym przypadkiem z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi niestety nie mam w tej chwili możliwości wykonania zdjęć zapłonu pozdrawiam


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 sty 2016, 18:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 40s
Pojazd: KTM
Witam zapłon typu MAGNET jest kapryśny przewijanie ma znaczenie co do przyspieszacza to silniki 2T w zależności czy posiadają dyfuzor .. zawór na wydechu maja różne krzywe przyspieszacza najczęściej początkowo przyspiesza po wyżej pewnych obrotów opóźnia ....

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.