Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2013, 22:20 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 3 lis 2013, 15:46
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 1d 8h 23m 59s
Pojazd: husaberg
Marka :husaberg
Model :fe
Rocznik :2002
Typ : ATV/Skuter/Cross/Skuter śnieżny/Skuter wodny itp (<-Wybrać właściwy typ, a resztę usunąć wraz z tą notatką)
[b]Witam mam husaberga,problem polega na tym że nie mogę odpalić z rozrusznika,brak iskry.Na kopkę pali ładnie.Zapłon sem dfc.Czytałem że można do niego założyć 2 aku na tym forum
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dhttp://husaberg.org/wiki/index.php%253Ftitle%253DElectrical%26biw%3D1024%26bih%3D629&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://husaberg.org/wiki/index.php%3Ftitle%3DElectrical&usg=ALkJrhgeWAtD6C-6LroJ62WGSitAi1gvdA#Husaberg_470.2F501_specific_info
Jako że jestem laikiem w elektryce chciałbym spytać o radę czy to coś da i jak to zrobić by czegoś nie popsuć.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2013, 23:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
To jest dość normalne w husabergach z rozrusznikiem, pewnie obroty które daje są za niskie aby był impuls do zapłonu. W linku co podałeś wymieniają rozrusznik na inny. Możesz sprawdzić czy podłączenie aku z samochodu da coś jeżeli zacznie się pojawiać iskra to można kombinować z dołożeniem 2 aku.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 08:23 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 3 lis 2013, 15:46
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 1d 8h 23m 59s
Pojazd: husaberg
rozrusznik już jest inny założony,myślałem że ten drugi aku ma być na wzmocnienie iskry a nie obrotów rozrusznika,mechanicznie jest ok,mogę jakoś zwiększyć iskrę?nawet na aku samochodawym nie chce odpalić.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Niestety, musiał byś albo załatwić ten nowszy zapłon kokusan albo wpiąć generator sem-amal-14-05-przetwornica-i-cdi-9v1-t332.html


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 18:41 
elektroużytkownik

Dołączył(a): niedziela, 3 lis 2013, 15:46
Punkty: 40.00

Posty: 3
Online: 1d 8h 23m 59s
Pojazd: husaberg
gdzie mogę kupić ten generator? będzie wtedy palił z rozrusznika?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 18 sty 2014, 19:49 
elektroużytkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 6 sty 2014, 00:19
Punkty: 85.00

Posty: 4
Online: 1d 13m 52s
Pojazd: husaberg fe650e 2003r
walczę z tym samym w fe650e
mam zamiennik statora , nowy cewko moduł ale i tak brak iskry z rozrusznika z kopki na strzał . testy na wielu rozrusznikach . teraz będę montował przetwornice albo cały zapłon od kolegi z tego forum to dam znać . . W HSB jest cała lista życzeń co by palił z rozrusznika . Ale podejrzewam ze to wina słabych magnesów i przetwornica będzie lekarstwem .

--Dodano sobota, 7 cze 2014, 21:49 --



Dziś zapalił z rozrusznika . Zmienilem stator na sprawny po regeneracji pali na dotyk . Ale odrazu zmieniłem rozrusznik na nowy oryginalny z husa 2008 ostatni wypust . Do tego kable 16 mm2 polutowane solidne końcówki . Sprawny sem to jedno a rozrusznik to drugie . Na tym rozruszniku silnik kręci dużo szybciej . Myślę że z rozrusznikiem od r6 powinno być ok . Koszt takiego z r6 niewielki. Z przerobieniem nie ma dużo roboty. Drugie aku to bzdura wystarczy jedno dobre . Drugie zakładają ludzie nie świadomi działania semu. Gorąco nie polecam zamiennika statora jego życie nie trwa długo.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.