Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 26 mar 2013, 09:31 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
Witam wszystkich
Poszukuje jakichkolwiek informacji na temat takiego urządzenia które wygeneruje mi taki impuls jak impulsator w skuterze, zależy mi nie na generatorze impulsów na 555 tylko czymś takim że będzie pstryczek i po wciśnięciu go przeskoczy iskra na świecy.
Chciałem sobie zrobić urządzenie diagnozujące moduły dc-cdi montowane w peugeotach i taki patent by mi się bardzo przydał, bo jak na razie za każdym razem gdy naprawiam taki moduł muszę latać do skuterka i go testować w nim. A i jeszcze taka ważna sprawa, impulsatory w peugeotach przy zapłonach dc-cdi miały odwrotną polaryzację niż te standardowe montowane w innych skuterach.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 mar 2013, 09:56 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
Napisz coś o zapłonach do Peugeota -- wiem ,że był tam problem z wersją DC -- ma wbudowany immobilajzer ... i zdaje się jest to część poszukiwana -- jak wygląda awaryjność zapłonów ?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 mar 2013, 14:52 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
ogólnie powiedzieć mogę tyle że moduł nazywa się aci100 i dzieli się tak jakby na 3 części - immobiliser, przetwornica oraz moduł cdi które wszystkie sterowane są procesorem motoroli. w ciągu ostatnich dwóch lat naprawiłem z 50-80 takich modułów i w znacznej większości był uszkodzony procesor bądź wysypał się soft z niego.

te moduły najczęściej uszkadzają się od wilgoci, często miałem klientów którzy umyli skuter myjką i już nie zapalił, często uszkadzają się też z powodu słabego akumulatora, jak ktoś kręci rozrusznikiem do momentu aż rozrusznik przestanie kręcić wałem a wszystkie kontrolki przygasają to prawdopodobnie ma już ten moduł załatwiony. często też się sypało przez uszkodzoną cewkę i fajkę, na cewce wtedy indukowało się przepięcie które potrafiło uszkodzić moduł.

ogólnie powiem tak, same z siebie bardzo rzadko się psują, sam jeżdżę skuterkiem na tym module od kilku lat i jeszcze nie miałem z nim żadnych problemów ;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 08:52 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
można taki zrobić bo rozumiem nie zawsze udaje się naprawić a nowy jest drogi .... po za tym immobiliser nie jest konieczny lepszy byłby alarm z syrenką ... Jakie widzisz ograniczenia w samodzielnym wykonaniu CDI do Peugeota ?? Przetwornicę mamy opanowaną -- sterowanie na procesorze tak samo --- jeśli nie jest na wtrysku nie powinno być problemów ---


Wracając Twojego zapytania do testera to taki tester można wbudować w CDI -- przełącznik na obudowie CDI po naciśnięciu na świecy pojawia się seria iskier


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 13:55 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
zazwyczaj daje się naprawić, a nawet jeśli to kupić takie od handlarza części po parę dych to nie problem. co do alarmu to powiem szczerze ze dla mnie go rozbroić to jest dosłownie 30 sekund i można zwinąć jeżdżący skuterek, a immobiliser jednak ma to do siebie że bez nowego modułu nie odpali za "pierona".

co do reszty to powiem szczerze że ja zrobiłem kilka typów przetwornic do testów ale nigdy nie udało mi się zrobić działającej, działały do momentu przeskoczenia pierwszej iskry, potem się zawieszały, niezależnie czy były na trafie czy dławiku. masz może gdzieś schemat do tej twojej przetwornicy?

oraz jak wygląda sterowanie tego na procesorze w waszym wykonaniu?

muszę zobaczyć jak macie te elementy skonstruowane to może będę w stanie coś podpowiedzieć jak zrobić zamiennik do tego modułu.

a co do głównego pytania to nie chce wstawiać nic w cdi, potrzebuje coś co wygeneruje pojedyncze sygnały takie jak biegną z impulsatora


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 14:42 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
rozbrajanie fabrycznego alarmu jest proste jednak zakładany to już jest bałagan po za tym każdy alarm ma odcięcie zapłonu i jeśli umiejętnie podłączone jest skuteczne nie mniej jak immobiliser -- akurat to nie w temacie

Przetwornica jest najtrudniejszym elementem CDI DC !

Sterowanie jak opisać ? procesor dostaje impuls z czujnika i zmniejsza lub zwiększa opóźnienie zależnie od obrotów -- akurat to co interesuje w programowaniu to faza impulsu na wejściu i statyczne wyprzedzenie (czyli ile stopni przed GMP czujnik wchodzi na znacznik wału )

Taki zapłon zaprogramujesz praktycznie do każdego motocykla zasilanego gaźnikiem

Akurat w Peugeotach jest nieopłacalny bo jeśli koszt używanego to kilkadziesiąt złotych jak pisałeś.... lepiej naprawiać lub używany


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 15:25 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
koszt modułu bez kluczyka to w najgorszym wypadku 50zł, tylko że ja za naprawę uszkodzonego w zeszłym roku brałem 400zł
masz gdzieś może schematy do tych układów co pisałeś?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 17:23 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
nie ma sensu naprawiać lepiej skupować po 50 zł okazjonalnie to jest zbyt tanie aby się bawić -- schematy mam najistotniejszy do CDI jest wsad do procesora .... to ma kilka osób z forum praca jest zespołowa zapytam innych czy można udostępnić

Tester === dla czego napisałeś ,ze nie może być na 555 ?? Nie bardzo rozumiem jakie funkcje powinien realizować tester czyli tylko 1 iskra ? nie chcesz ciągu iskier ?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 20:06 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
ogólnie powiem ci ze najbardziej interesująca dla mnie jest ta przetwornica, nie koniecznie cdi i jego wsad ;)
a tak właściwie to ciekaw jestem na jakim procesorze to macie zrobione? na jakiejś atmedze?
nie napisałem że nie może tylko że wolałbym generować kilka pojedynczych iskier, bo to mi w zupełności wystarczy i tak właściwie prawie że już mam zrobiony ten patent ;)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 20:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Schematy to są własne konstrukcje i raczej nie będą udostępniane :)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 mar 2013, 22:18 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
Odpowiedz mamy przed zadaniem pytania przeze mnie

generator zrobię fotki patentu do jutra zmontuje kilka takich płytek jest to dwa generatory gdzie pierwszy steruje drugim i generuje snop iskier w odstępach 1 sekundy po miedzy ... postaram się zrobić też filmik lepiej widać efekt na 556 i w SMD całość783

796


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 mar 2013, 07:55 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): wtorek, 26 mar 2013, 09:13
Punkty: 110.00

Posty: 6
Online: 1h 44m 52s
Pojazd: eg5
Dawid napisał(a):
Schematy to są własne konstrukcje i raczej nie będą udostępniane :)


skoro i tak wiecie że mi nic nie udostępnicie to po jaką cholerę prosicie mnie o opisanie modułu peugeota?
wiem że nie ma nic za darmo, dlatego bardzo chętnie podzieliłbym się swoją wiedzą w zamian za kilka wskazówek, ale skoro z góry zakładacie ze nic nie udostępnicie to jaki jest sens istnienia takiego forum? kilka osób skonstruuje coś dla siebie i się cieszą że oni coś mają a inni kombinują.

a co do mojego pierwotnego pytania to czemu ciągle kolego mówisz o generatorach na timerach 555 a teraz i na podwójnym czyli 556? napisałem dokładnie co mnie interesuje a ty cały czas jedno.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 mar 2013, 09:59 
Konstruktor 80%

Dołączył(a): sobota, 15 wrz 2012, 09:51
Punkty: 543.00

Posty: 103
Flaga: Poland
Online: 21d 15h 5m 30s
Pojazd: Husaberg
Niejasno napisałeś dla tego pokazałem na 556 na tym zrobisz praktycznie wszystko -- uważam za najtańszą opcje dostępną dla większości początkujących-- sam korzystam z tego typu generatorów sprawdza się to doskonale . Czego nie zrobi 555 ? koszt śmieszny niezawodność sprawdzona tutaj Masz fotę idealnego książkowego przykładu jak wygląda impuls z czujnika 784 a Tutaj impuls jaki zrobiliśmy na 555 z płynnie regulowaną amplitudą i częstotliwością ... oczywiście jestem uparty i tylko jedno i to samo bo przecież się nie da 749

Pytasz po co forum a więc bywa tak ,że grupa się organizuje zawiera pewne założenia dotyczące projektu i wystarczy ,że jedna osoba zastrzega sobie prawo do części swojego projektu automatycznie cały projekt jest blokowany ... jak byś się czuł gdybyś wkładał pracę a potem bez Twojej wiedzy ktoś publikował bez Twojej zgody ?

Nie ma problemu dołączasz do grupy lub tworzymy następną z tymi samymi lub innymi użytkownikami wyznaczamy projekt realizujemy i automatycznie jesteś jego współwłaścicielem czy założenie jest w porządku ? Jeśli nie odpowiada zaproponuj swoje rozwiazanie


Forum jest publiczne i rejestrując się Ty jaki i wszyscy zarejestrowani jesteś po części właścicielem forum Masz darmowe miejsce na foty korzystasz z informacji jakie zamieszczają inni użytkownicy nie ma reklam serwer nie jest darmowy a nikt nie wymaga i nigdy nie zażąda jakichkolwiek opłat -- Forum zbudował Marek i jakoś nigdy nie żądał niczego w zamian - Forum jest publiczne chcesz publikujesz swoje prace nie chcesz nikt nie będzie zmuszał a często jeszcze pomoże nie oczekując nic w zamian


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.