Zapraszamy na nową odsłonę forum

Prosimy nie zakładać nowych wątków ani nie odpowiadać na istniejące
gdyż dotychczasowa wersja zostanie zlikwidowana.

Wejdź na nowe forum

Strefa czasowa: UTC [ DST ]



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 2 cze 2013, 21:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
Zapłon CDI posiadający cyfrowe wyprzedzenie zapłonu który można zaadaptować do każdego silnika spalinowego. Zapłon z powodzeniem przeszedł testy w 2 skuterach 125cc.






Zapłon może współpracować z zasilaniem cewki wysokiego napięcia CDI bądź przetwornicy. Działa we wszystkich możliwych opcjach czujnika zapłonu impuls dodatni ujemny itp. Zakłócenia z iskry nie wpływają na pracę , prowadzone były testy z przeskokiem iskry 5cm od płytki z mikroprocesorem .Konstrukcja ciągle udoskonalana. Praca zapłonu w silniku Dealima z 2009r, wyraźnie poprawiła się praca silnika (agresywniejszy wkręt na obroty) jak i odpalanie , wersja z przetwornicą, blokada obrotów krzywą zapłonu przy 9000.



Jeśli są chętni do budowy CDI na procesorze to bardzo chętnie mamy części płytki możliwości projektowania PCB do zaawansowanych technicznie projektów --- kwestia czy są chętni oczywiście propozycje dajcie mi płytki ja zmontuje odpadają !!! ... forum obserwują wszelkiego rodzaju naprawiacze garażowi przewijacze cewek ludzie ,którzy zarabiają pieniądze na zapłonach ich naprawach -- dawanie do ręki gotowych rozwiązań to nieporozumienie możemy tworzyć wspólnie nowe projekty to jest realne --każdy wkłada część pracy w projekt.1051


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 4 cze 2013, 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
887886885884

Obudowa do CDI z tym gniazdem można będzie zastosować do większości chińskich skuterów 4T 50cc ...125 cc takie gniazdo mają też hondy XR XL Transalp stara Afryka VRV i wiele innych skuterów takich jak SYM Daelim ...

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 5 cze 2013, 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *

Wyprowadzenia na płytce.

licząc od lewej strony
1 masa
2 in (wejście z czujnika )
3 out minus (wyj.ujemne )
4 in uP (wej.procesora)
5 out plus (wyj dodatnie)
6 map selector(przełącznik mapy)
7 prog (RPM LIMIT - ogranicznik obrotów)
8 prog
9 AC CDI
10 masa
11 dioda
12 anoda tyrystor
13 +5V
14 prog
15 RPM (obrotomierz)
16 +12 (6-35V)


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 5 cze 2013, 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
894893892
Programatory mikrokontrolerów -made in home
Tester do badania CDO 3v1 -- działa poprawnie

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 16 cze 2013, 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 2d1E#gid=0

propozycja metody rysowania wykresów przyspieszacza

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 00:58 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 23:51
Punkty: 115.00

Posty: 7
Online: 16h 29s
Pojazd: Honda XL600RM
Dobry pomysł z tym ograniczaniem obrotów krzywą wyprzedzenia zamiast odcinania zapłonu.

krokodyl napisał(a):
takie gniazdo mają też hondy XR XL Transalp stara Afryka XRV
W przypadku Hond jeden z pinów informuje moduł plusem o naciśnięciu rozrusznika, wykorzystywany jest też drugi pin w małej wtyczce jeśli znika na nim masa silnik wyłącza się.

To świetnie że są ludzie którzy budują takie moduły to dobra alternatywa kiedy nie chce się inwestować w drogie oryginały, co prawda od bidy zawsze można było kupić tanie moduły AC i DC od chińskich skuterków niestety w przypadku dużych motocykli pomimo regulowania potencjometrem nie można było uzyskać z nich tak łagodnej pracy jak przy oryginale.
Uporanie się z kształtem krzywej wyprzedzenia oraz dołożenie w wersji DC wejścia wyłączającego brakiem masy pozwoli na uzyskanie idealnego zamiennika.

A czy jest możliwe technicznie w prosty sposób przesuwanie podczas pracy silnika całej krzywej w górę lub w dół dodając np przełącznik BCD i zmieniając nim jeden parametr obliczeń? Z pewnością ułatwiłoby to dobór idealnego wyprzedzenia podczas jazd próbnych.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 12:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Witam -- zmiana płynna krzywej w czasie pracy silnika to przyszłościowa wersja będzie potrzebna hamownia --chyba ,że ktoś zna własny silnik i w czasie jazdy jest w stanie wyczuć różnice na zmieniających się obrotach ... jednak na razie ... mamy wersję z dwoma mapami zmienianymi w czasie jazdy przełącznikiem na kierownicy -
Dołożenie gaszenia po przez zanik masy nie jest problemem -
Dołożenie DC zasilania też jest już opanowane działa z tym ,że zmieniamy płytę PCB tak aby wszystko było na jednej bo w wersji z oddzielnym zasilaniem mamy 2 obudowy a to juz sporo -- dokładamy w następnej wersji tester wewnętrzny - włącznik dodatkowy uruchamiający na świecy ciągu iskier --- pomysł z testerem taki aby ktoś kto nie jest pewien na przykład cewki WN ....świecy.... wciska przycisk i widzi na świecy snop iskier rodzaj prostej diagnozy na przykład na trasie - wystarczy odkręcić świecę i wcisnąć klawisz widzimy ciąg iskier ( wersja z testerem tylko DC-- musi posiadać przetwornicę )

3v1 na razie ustalamy optymalne krzywe wyprzedzacza dla różnych silników i testujemy ! Propozycja aby poukładać własne krzywe do swoich motocykli przetestować działanie tabeli

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 13:48 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 14 cze 2013, 08:34
Punkty: 50.00

Posty: 7
Online: 4h 49m
Pojazd: Piaggio Fly 125
witam, podpinam się pod temat i mam prośbę.Potrzebuję taki moduł do 125 4t Piaggio ze schematami podłączenia.Zaznaczam że nie jestem fachowcem i zależałoby mi na prostym podejściu do tematu.Szukałem oryginalnego układu i jest problem- wtyczka ! Instalacja w skuterze jest bez immo. , ale co z pozostałymi układami takimi jak ssanie itd.? Identyfikowałem po kablach i z kostki ,albo w kostce i znajduje się kilka przewodów z którymi coś trzeba będzie zrobić, a więc Pytanie:

- potrzebuję schemat instalacji Fly 125 2007 r 4T
- gdzie i za ile powyższy moduł można kupić
- co ze światłami, kierunki itd

Motor kupiłem niekompletny

z odpowiedzi z góry dzięki


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
To nie tak .... :) Znajdź kogoś kto to będzie umiał podłączyć kto ogarnie instalacje w skuterze -- podstawowa wiedza jest potrzebna -- jeśli ogarniemy pierwszą sztukę to następne już będą proste - jesteś pierwszy z takim zapłonem więc na Tobie musimy go przetestować

Na początek wiązka jaka dochodzi do CDI znajdź zasilanie cewkę WN .... opisz kolory przewodów -- poszukaj na forum piaggio znajdziesz chętnych i wspólnie uruchomicie 3v1 do skutera ... przy jego możliwościach będzie lepiej chodził jak oryginalny CDI --- może zastąpić CDI do innych skuterów

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 cze 2013, 15:11 
elektroużytkownik 0%

Dołączył(a): piątek, 14 cze 2013, 08:34
Punkty: 50.00

Posty: 7
Online: 4h 49m
Pojazd: Piaggio Fly 125
witam,

Na wstępie chciałem przeprosić za zamieszani i umieszczanie postów w innych działach (: dotyczących tego samego tematu.Zdobyłem trochę wiedzy i materiałów.Zamieszczę później w galerii ponieważ są w PDF i nie wkleją się .Ustaliłem następujące fakty:

Moduł sterujący 12AC zakupiony po podaniu VIN

- zasilanie cewki WN wychodzi z modułu ,fioletowy przewód łączący się z cewką (nie daje sygnału na cewkę)
- zielony wchodzący do modułu od impulsatora
- czarny do modułu -masa
- czerwono czarny + na sztywno z aku. (dochodzi też do regulatora , stacyjka , moduł)
- pomarańczowy + po zapłonie

Reszta przewodów w module to:

- kierunki
- czarno biały do gaźnika, zasilany z pomarańczowego po zapł.
W gaźniku znajdują się 3 urządzenia
-wtyka na 3 przewody z czego dwa idą do modułu (myślę że to ssanie) czyli czarny środkowy i dwa do modułu
- wtyka na 2 przewody
- wtyka na 2 przewody czarny i pomarańcz po zapłonie
Do regulatora:
- 3 żółte
- czarny masa
- czerwony + stały
Strator:

- 3 zółte
- zielony impulsator
- brązowy (czujnik oleju, niestety nie świeci kontrolka oleju, po podaniu 12v świeci , zaznaczam że licznik jest od 50 cc taki kupiłem.

Po przekręceniu zapłonu napięcia dochodzą wszędzie i do modułu jak i do pozostałych + przewodów.Jednak brak iskry i wydaje mi się że po włączonym zapłonie w gaźniku też powinno coś się dziać.Jednym słowem tak jakby moduł blokował wyjście sygnałów .Postaram się powklejać max zdjęcia , ale jakby nie wyszło mogę wysłać na mejla do szanownego Krokodyla, który zręcznie je umieści .Mam parę schematów do wpięcia .
Dziś spróbuję podmienić cały strator z cewkami i impulsatorem .Mam taki z drugiego motoru , może to przez czujnik, albo jakieś zwarcie na cewkach blokuje moduł .Wymienię komplet , bo i ak są w jednej wtyczce.Pewnie najlepiej byłoby pozostawić moduł , który mam , ale sterowania gaźnika będą problemem.Człowiek od modułu twierdzi na 100% że moduł pochodzi z katalogu i nie posiada immo.




pozdrawiam


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 cze 2013, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2012, 23:06
Punkty: 4,928.00

Posty: 821
Lokalizacja: Radziechowy okolice Żywca
Flaga: Poland
Pochwały: 1
Online: 131d 9h 8m 38s
Pojazd: *
I udało CI się to odpalić? Jak jesteś zainteresowany CDI 3v1 do twojego skutera to napisz, wykonał byś niezbędne pomiary aby dobrze ustalić mapę.


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 lip 2013, 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Tezla uruchomił ten skuter na 3V1 -- z tym ,że on jest warsztatowcem pewnie na pamięć zna wszystkie kolory w instalacji -- dobrze było by robić fotki z podłączenia do poszczególnych pojazdów --a jeszcze lepiej dodawać filmiki --akurat mapy do skuterów pojemności 125 mamy zrobione działają bardzo dobrze

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 3 lip 2013, 22:38 
elektroużytkownik

Dołączył(a): środa, 3 lip 2013, 21:46
Punkty: 90.00

Posty: 2
Online: 3h 6m 49s
Pojazd: skuter
Ja mogę zgłosić się na test w silniku Piaggio X9 125cc 4t Leader ponieważ miałem problemy z immo wywaliłem moduł magnetti marelli i wstawiłem chińskie cdi dc lecz silnik nie chodzi już tak jak wcześniej mam problemy z odpalaniem silnik nierówno chodzi i chciał bym jakoś się z tym uporać


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 3 lip 2013, 23:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 22:47
Punkty: 1,398.00

Posty: 525
Lokalizacja: Wrocław
Flaga: Poland
Online: 116d 9h 12m 5s
Pojazd: KTM
Witam -bardziej naprawa skutera a przy okazji testy ... Nie ma szans aby 125 4T chodził dobrze bez przyspieszacza na CDI od chinskiego skutera 2T zrób fotki sprzętu ładne i dobrze było by filmik kilka sekundowy jak teraz chodzi .... tak aby był materiał i służył innym ---trzeba kątomierz wydrukować .... procedura była opisywana Dawid opisywał

_________________
Przesłanie Pana Cogito
Zbigniew Herbert



Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 6 lip 2013, 22:39 
elektroużytkownik

Dołączył(a): sobota, 6 lip 2013, 22:25
Punkty: 85.00

Posty: 1
Lokalizacja: Spytkowice/k.Zatora
Flaga: Poland
Online: 4h 31m 51s
Pojazd: romet 787, swap na piaggio x8 125ccm
Witam, gdzie można zakupić taki cyfrowy cdi?


Góra
 Offline  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
UNITI | Fixed by
.